Magazín

Čím více jsou u nás ženy vzdělané, tím hůře k sobě nalézají vhodné partnery

Je to skutečně zajímavé, čím více žen u nás získá vysokoškolský titul, tím více jich je stále i po třicítce single. A nutno dodat, že jich není málo, jelikož ve věkové skupině 25-35 let je vysokoškolaček 38%, přičemž takto vystudovaných mužů není ani čtvrtina.


Problémy mladých lidí při seznamování

Problémy dnešních mladých lidí jsou zcela odlišné od starších ročníků. Byť mají více svobody i možností, plácají se v tom mnohem více než jejich předchůdci. Dokazují to různé průzkumy, které se prováděly v různých zemích světa.


Svět není pouze černobílý

S příchodem do puberty svět ztrácí barvy a stává se černobílým. Pro mnohé se tomu tak stane jednou pro vždy. Děti se v tomto věku začínají zcela přirozeně vyhraňovat, srovnávat a ke vzájemnému hodnocení přitom užívají jednoduchá a velmi přísná pravidla, která jsou však nemilosrdná. Věci jsou tak proto jednoduše dobré a zlé, dobré a nedobré, radostné nebo smutné, věci, které přináší strach anebo se na těší, vše je černé a bílé.


Na co si při seznamování dát pozor

Rádi byste se seznámili, jenže se v tom necítíte pevně v kramflecích? Existují sice různé manuály ale musíme sami uznat, že celá řada z nich je absolutně k ničemu.


Co nám brání v nalezení vztahu

Toužíte po vztahu, ale ve skutečnosti se vám nedaří nějaký vztah navázat? Jak je možné, že se někdo seznamuje a navazuje nové vztahy snadno a lehce a pro jiné je to ohromná dřina? Co nám brání v nalezení vztahu?


Seznamování podle věku

I když by leckteré patnáctileté dívky namítaly, ve skutečnosti pokud jsou ženy mladé, svobodné a bezdětné, seznamují se poměrně snadno. Pokud jsou již jednou rozvedené a mají nějaké to dítě, je to již složitější. Situaci pak ještě více zkomplikují další rozvody a věk. To však neznamená, že by to bylo nemožné.


Proč dát klukovi kopačky

I když je vědecky prokázáno, že více se rozchází kluci, i ženy dokáží muže odkopnout. Existuje proto bezesporu spousta důvodů, tyto jsou však nejčastější:


Jak zlepšit vztah

Myslíte si, že ideální vztah se pozná podle toho, že si ti dva nikdy nevjedou do vlasů? Nikoliv. Pokud vztah funguje na základě zametání problémů pod koberec, negativně to odskáče nejen váš stav, ale i zdraví. Pokud spolu žijete již řadu let, je i celkem obvyklé, že společné chvíle zevšední. Nikdy však není pozdě na to, abyste váš vztah zlepšili.


Dejte si pozor, online seznamky jsou rájem pro hackery

Není tomu zas tak dávno, kdy hackerové napadli web kanadské erotické seznamky a dostali se k milionům kontaktů záletníků a záletnic z celého světa. Hrozili jim zveřejněním nahých fotek i citlivých dat. Šlo o pořádnou černou můru. Ta se navíc naplnila, protože hackeři skutečně začal citlivé informace zveřejňovat. I když nejste na choulostivých seznamkách a nejste žádní nevěrníci, dávejte si přeci jen pozor, jak je daná seznamka zabezpečená a co všechno na ní zveřejňujete.


TOP seznamky u nás

Se seznamováním to není jednoduché. O tom se ostatně zrovna před pár dny přesvědčili i jedni organizátoři jedné megaseznamky v Brně. Původně jim mělo dorazit 1918 lidí a nakonec jich dorazila sotva jedna třetina. Navíc i ta zrovna z celé akce nebyla nikterak nadšená a povětšinou akci opustila předčasně. Nepomohly jí ani několikamilionové dotace.


Jak úspěšně flirtovat?

Muži i ženy flirtují z různých důvodů. Kromě toho, že si tak oťukávají potencionální partnery, je to také ohromná zábava, která zvedá sebevědomí i náladu. K tomu, abyste však dosáhli očekávaných výsledků, chce to mít jistotu a také i mít i cit pro to, co je přes čáru.


7 důvodů, proč je léto nejhorší dobou pro seznámení

Léto se může zdát ze všech směrů jako ideální doba pro seznámení. Jistě tomu tak i je, ale my vám přinášíme i 7 důvodů, proč může být i nejhorší.


Letní tipy na lásku

I když se zdá, že léto přeje zamilovaným, někdy však léto může celou situaci jen komplikovat. Toto období sice skýtá ideální prostor pro seznámení, ale také i pro přešlapy, kterých se můžete dopustit. Jak se tedy v létě chovat, abyste byli v hledání své lásky úspěšní?


Letní online seznamování

Pokud se zkoušíte seznámit prostřednictvím online seznamek anebo online sociálních sítí, musíte dbát na pár věcí. Váš profil vyžaduje neustálou péči a jestliže chcete zaujmout, je nutné jej udržovat ve špičkové kvalitě. Neobejdete se ani bez pravidelných aktualizací. Doplňujte jej proto o zajímavé zprávy a nové fotografie.Jak seznámit děti s vaší novou partnerkou

Když se po rozpadu prvního vztahu opět zamilujete, dostanete se jednou do bodu, kdy se budete muset rozhodnout, kam váš vztah posunete. Jestli hodit zpátečku, protože nevíte, co byste řekla dětem anebo vztah posunout o level výš a svým dětem svou novou lásku představit. Bojíte se? Nebraňte se novému lepšímu vztahu. Poradíme vám, jak s ní vaše děti seznámit.


Jak se seznámit, když už máte dítě?

I přes tu skutečnost, že je u nás vysoká rozvodovost, stále mezi lidmi koluje předsudek, že žena s dětmi je pro další vztah neperspektivní. Přitom je se stoupajícím věkem čím dál, tím méně pravděpodobné, že by muži mohli natrefit na někoho bezdětného. I proto si svobodné matky nevěří, cítí se opuštěně a nemilovaně.


Nesnášíte rodinu svého partnera, co s tím?

Na začátku vztahu vám to neprojde ani myslí, ale s postupem času, kdy váš vztah nabírá na vážnosti a vy se seznámíte i s jeho rodinou, vám dojde, že váš vztah není pouze váš partner, ale celá jeho rodina. Pokud se tedy rozhodnete být s vaším partnerem, musíte se smířit s tím, co je, tedy s tou rodinou, jakou má za zády. Nesnášíte ji? Tak nejspíše řešíte velmi zapeklitý problém.


Co dělat, když rodina nesnáší mého partnera

Důvodů, proč rodina nemusí mít ráda vašeho partnera-partnerku, je mnoho. Někdy jsou za tím pádné důvody, které nevidíme, jindy je za tím přílišná fixace, ochranitelské pudy i autoritářství. Někteří rodiče prostě potřebují ovládat a mít vše pod kontrolou. Někdy je to prostě proto, že jejich představa o vašem partnerovi nebyla naplněna. Představovali si někoho jiného. Jsou příliš kritičtí. Co s tím?


Proč vznikl sex?

Zatímco filozofové a psychologové uvažují, co je láska, vědci pro změnu bádají, proč vlastně vznikla sexualita. Do dnešních dnů je pohlavní rozmnožování jednou z největších záhad evoluční biologie. Biologové však věří, že konečně našli odpověď.


Pádný důvod, proč se nepřátelit s ex

Rozchod patří k těm nejnepříjemnějším okamžikům v životě. Vše, co do té doby fungovalo, přestalo. Všechno se mžikem okamžiku sesypalo jako domeček z karet. Prázdnotu zaplňuje spásná myšlenka: “A co tak zůstat přáteli?”. Myšlenka, že jde o možnost, jak toho druhého neztratit je hodně zoufalá. Jde o snahu, když už nic, tak ho mít alespoň na očích, vědět o něm a snad tajně doufat ve změnu (Pozor, nehovoříme zde o zajetých vztazích s dětmi). Je to ale skutečně dobrý nápad?


Seznamka