Čím více jsou u nás ženy vzdělané, tím hůře k sobě nalézají vhodné partnery

Je to skutečně zajímavé, čím více žen u nás získá vysokoškolský titul, tím více jich je stále i po třicítce single. A nutno dodat, že jich není málo, jelikož ve věkové skupině 25-35 let je vysokoškolaček 38%, přičemž takto vystudovaných mužů není ani čtvrtina.

Čím více jsou u nás ženy vzdělané, tím hůře k sobě nalézají vhodné partnery

Jenže základní vzdělání má dnes pouze 6% žen, takže perspektiva spojená se spokojeným partnerstvím se zdá jaksi mizivá. Proč tomu tak je? A to v době, kdy je mladých mužů mnohem více než stejně starých žen?

Vražda vztahu jménem ženina kariéra

Jedním z největších vrahů potencionálního vztahu je budování kariéry. Otěhotnět hned po škole by totiž představovalo hodin všechny ty roky studií do kanálu a pak už si nikdy neškrtnout. Naskakovat do rozjetého vlaku po mateřské je totiž setsakramentsky těžké, ne-li nemožné. Bohužel, vysvětlete to mužům…

Lépe postavená žena a hůře postavený muž, no to prostě nejde

Co říkáte, že je to hloupost? No, to by nesměla v mužích vládnout hluboce zakořeněná ješitnost. Po iks staletí do nich bylo vštěpováno, kde je jejich místo a jaká je jejich role. Kolik let byla žena považována za méně chytrou, neměla rozhodující slovo a byla vždy méně vzdělaná. Jenže to se nyní dost radikálně obrátilo. Ženy muže svým vzděláním a postavením válcují, a to mužům nedělá dobře. Není to však pouze o ješitnosti. Jsou deprimovaní. Necítí se potřební. Jejich role lovců byla narušena. Žena si vystačí sama, proč by se tedy měli do něčeho hrnout, když ji nejsou schopni uspokojit? Cítí se frustrovaní. Bojí se jich. A aby nosila domů více peněz než oni, je stále pro většinu mužů jednoduše nepřijatelné.


Další články

Co byste neměli jíst před milováním

Stejně, jako dokáže dobré jídlo touhu po milování nabudit, dokáže ho i zkazit. Stane se tomu tak v případě, když zvolíte nevhodné potraviny, pochutiny a pokrmy. Takže, pokud si chcete milování užít, měli byste si před ním dát pozor, co ten den sníte.


Kam se poděli galantní muži?

Hledáte muže na celý život a máte dojem, že všichni galantní muži někam zmizeli? Že by vymřeli? Víte však vůbec, co se skrývá pod termínem galantnost?


Není nic horšího, než mít doma hysterického muže

Hysterie se přisuzuje výhradně ženám, jenomže oni jsou hysteričtí i muži. Hysterický muž navíc vypadá mnohem hůře, než hysterická žena.


Jak zaručeně nikoho nesbalíte

Toužíte po vztahu a vaše veškeré snahy šly vniveč? Nevíte však proč? Možná se dopouštíte zásadních chyb, s nimiž rozhodně nikoho nesbalíte.


Jak se rodí láska

Už jste někdy uvažovali, jak vzniká láska? Co vlastně způsobí, že se zamilujete? Ano, i touto otázkou se výzkumy po celém světě zabývali a stále zabývají a nutno říct, že přišli na dost zajímavé věci.