Tchyně mi bere děti!

Vztahy v rodině nejsou pouze o tom, jak se máte k sobě s partnerem, později se vaší součástí stávají i rodiče, sourozenci a další bližší příbuzenstvo. V průběhu vývoje se mohou tyto vztahy měnit a tak se i může stát, že tchýně, která se vám zdála naprosto bezvadná, se po narození dítěte radikálně změní a vy náhle nebudete vědět, co s ní.

Tchyně mi bere děti!

Změnu vztahu snachy a tchýně potvrdil jeden velký průzkum. Došlo k tomu zhruba u poloviny čerstvých maminek, přičemž u polovin z nich se vztah k tchyni zlepšil a u té druhé poloviny naopak zhoršil.

Kdy se vztahy mezi snachou a tchýní mohou zhoršit

Pokud dojde ke zhoršení vztahů, obvykle si ženy stěžují na to, že jejich tchýně má jiné představy o tom, jak by mělo být dítě vychováváno, jak se měla o něj starat. Kromě toho jsou zde i takové tchýně, které mají majetnické sklony. To, je problém, protože v pozici matek se to dá ještě pochopit, jenže ony nejsou rády, když se jim na jejich roli sahá, i když se stanou babičkami a v jejich pozici matky se ocitne jejich snacha. Často se tak stává, že i přes nelibost matky, je tchýní dítě přivlastňováno. Tato situace může vygradovat až do nenávisti.

Jak ale na takovou tchýni reagovat?

Důležité je komunikovat. Obě dvě pocházíte z jiné doby, kdy se radilo a doporučovalo něco jiného. Je to celkem přirozené, ale tchýním to nemusí docházet, vždyť dobře vychovaly své děti. Mluvte spolu o vašich názorech a zkuste se navzájem pochopit. I když s tchýní nesouhlasíte, sdělte jí svůj názor, ale citlivě a s respektem. Ona to obvykle myslí dobře. Pokud vám však dítě kradou, je nutno tchýni upozornit na to, že zodpovědnost za dítě mají rodiče. Rozhodnutí, co a jak bude, je tedy výhradně na vás. Pokud není možné se s tchýní rozumně domluvit, vytvořte si domácí pravidla a dítěti neustále opakujte, že takhle to u vás doma chodí a u babičky je to prostě jinak. V nejhorších případech za tchýní pošlete svého manžela, s domluvou může být úspěšnější. Je navíc nedůstojné pro chlapa, nechat svou ženu dohadovat se o jejím mateřství s jeho vlastní matkou.


Další články

Vztah s ženatým

Láska si nevybírá a někdy nás dokáže zaskočit i překvapit. Tento typ vztahu by měl být tabu. Máte však představu, co takový vztah obnáší? Připravte se, že v každém případě tento vztah pro někoho neskončí dobře.


Rozvod kvůli tchýni

Víte, že kromě nevěry je dost častým důvodem rozvodu právě tchýně? Ano, i tohle tchýně dovedou. Ne nadarmo o nich existuje spousta dobrých vtipů, když se to však týká vás, do smíchu vám není. Co s takovou tchýní?


Hysterický muž, hrozba každého vztahu

Hysterie je neurotická porucha, jež je od nepaměti přisuzována ženám. Ono i ten název je spojen s ženskou dělohou. Jenomže ve skutečnosti dokáží být hysteričtí i muži a kolikrát i ještě více než ženy. A když k tomu dojde a vy jej nedejbože pojmete za svého manžela, tak to je teprve problém, které vám poklidný život dokáže proměnit v hotové peklo.


Jak si udržet kamarádku na dálku

Momentální situace příliš vztahům nepřeje. Takové odloučení může ohrozit nejen partnerský vztah, ale i přátelství. A to i přes to, že jste ohromní přátelé a rozumíte si beze slov. Víte, co udělat, aby vaše přátelství takové velké odloučení přežilo? My to víme a rádi vám poradíme.Jaro lásce přeje

To, že jaro lásce přeje, potvrdili i vědci, kteří se této problematice po léta věnovali. Jaro je prostě pro lásku nejlepší. Lidské tělo v tomto období nejlépe odpovídá na podněty, a to včetně těch sexuálních.