Hysterický muž, hrozba každého vztahu

Hysterie je neurotická porucha, jež je od nepaměti přisuzována ženám. Ono i ten název je spojen s ženskou dělohou. Jenomže ve skutečnosti dokáží být hysteričtí i muži a kolikrát i ještě více než ženy. A když k tomu dojde a vy jej nedejbože pojmete za svého manžela, tak to je teprve problém, které vám poklidný život dokáže proměnit v hotové peklo.

Hysterický muž, hrozba každého vztahu

Jak se takový hysterický muž projevuje?

V reálu se však projevuje zcela odlišně než hysterická žena a dokonce se to může zpočátku zdát jako impozantní. Brzy se však jeho výbuchy přejí. Je schopen se pohádat s kýmkoliv i o tu nejmenší drobnost. Jejich projev je spojen nejen s neustálým napadáním a osočováním, ale i ponižováním a neustálým vyčítáním. Tito muži jsou náladoví, afektovaní, domýšlivý a paradoxně s nulovým sebevědomím. Svými hysterickými záchvaty si chce vymoci pozornosti a posílení svého sebevědomí. Hysterický muž je mistrem flirtu. Ostatně má i neustálou potřebu flirtovat,. Má potíže udržet si dlouhodobý vztah. Velmi často od něj můžete slyšet, že mu nerozumíte, nebo že mu nikdo nerozumí.

Jak se může muž stát hysterkou?

To, co může za to, že je muž hysterickým, se doposud neví. Vědci o tom bádají, ale výsledky jsou zatím neuspokojivé. Jistý vliv na tom má bezesporu genetika a také i prostředí, v němž muž vyrůstal a jak ho vychovávali, ale bližší příčiny jsou neznámé.

Co s takovou hysterkou?

Buďte k sobě upřímní, léčba sice existuje, ale její výsledky jsou nejasné a navíc byste k ní toho vašeho hysterického muže museli přemluvit. Vyhlídky jsou před vámi nejasné a tak si skutečně ujasněte, jestli soužití s takovou hysterkou doopravdy stojí za to. Napište si na papír čím vás zraňoval, dusil, ztrapňoval, co vás vysávalo, stresovalo, odpuzovalo, otravovalo, nudilo ...netěšilo. A k tomu sepiště i přesný opak. Pomůže vám to ujasnit si, co vlastně chcete. Pomůže vám to s rozhodnutím, co dál.


Další články

Vztah s ženatým

Láska si nevybírá a někdy nás dokáže zaskočit i překvapit. Tento typ vztahu by měl být tabu. Máte však představu, co takový vztah obnáší? Připravte se, že v každém případě tento vztah pro někoho neskončí dobře.


Rozvod kvůli tchýni

Víte, že kromě nevěry je dost častým důvodem rozvodu právě tchýně? Ano, i tohle tchýně dovedou. Ne nadarmo o nich existuje spousta dobrých vtipů, když se to však týká vás, do smíchu vám není. Co s takovou tchýní?


Tchyně mi bere děti!

Vztahy v rodině nejsou pouze o tom, jak se máte k sobě s partnerem, později se vaší součástí stávají i rodiče, sourozenci a další bližší příbuzenstvo. V průběhu vývoje se mohou tyto vztahy měnit a tak se i může stát, že tchýně, která se vám zdála naprosto bezvadná, se po narození dítěte radikálně změní a vy náhle nebudete vědět, co s ní.


Jak si udržet kamarádku na dálku

Momentální situace příliš vztahům nepřeje. Takové odloučení může ohrozit nejen partnerský vztah, ale i přátelství. A to i přes to, že jste ohromní přátelé a rozumíte si beze slov. Víte, co udělat, aby vaše přátelství takové velké odloučení přežilo? My to víme a rádi vám poradíme.Jaro lásce přeje

To, že jaro lásce přeje, potvrdili i vědci, kteří se této problematice po léta věnovali. Jaro je prostě pro lásku nejlepší. Lidské tělo v tomto období nejlépe odpovídá na podněty, a to včetně těch sexuálních.