Magazín

Co dělat, když rodina nesnáší mého partnera

Důvodů, proč rodina nemusí mít ráda vašeho partnera-partnerku, je mnoho. Někdy jsou za tím pádné důvody, které nevidíme, jindy je za tím přílišná fixace, ochranitelské pudy i autoritářství. Někteří rodiče prostě potřebují ovládat a mít vše pod kontrolou. Někdy je to prostě proto, že jejich představa o vašem partnerovi nebyla naplněna. Představovali si někoho jiného. Jsou příliš kritičtí. Co s tím?


Proč vznikl sex?

Zatímco filozofové a psychologové uvažují, co je láska, vědci pro změnu bádají, proč vlastně vznikla sexualita. Do dnešních dnů je pohlavní rozmnožování jednou z největších záhad evoluční biologie. Biologové však věří, že konečně našli odpověď.


Pádný důvod, proč se nepřátelit s ex

Rozchod patří k těm nejnepříjemnějším okamžikům v životě. Vše, co do té doby fungovalo, přestalo. Všechno se mžikem okamžiku sesypalo jako domeček z karet. Prázdnotu zaplňuje spásná myšlenka: “A co tak zůstat přáteli?”. Myšlenka, že jde o možnost, jak toho druhého neztratit je hodně zoufalá. Jde o snahu, když už nic, tak ho mít alespoň na očích, vědět o něm a snad tajně doufat ve změnu (Pozor, nehovoříme zde o zajetých vztazích s dětmi). Je to ale skutečně dobrý nápad?


Sex mezi přáteli

Dnešní doba klasickým vztahům nepřeje, a proto nezávazné soužití, které nijak neomezuje a zároveň uspokojuje jejich základní potřeby, zdá se být skvělou možností. O sexu mezi přáteli se hovoří jako o tzv. přátelství s benefity. Lidé se mezi sebou přátelí, souloží, tráví dovolené, nebrzdí se v kariéře ani v zábavě. Nemusí díky tomu řešit různé trable, které náleží dlouhodobým vztahům. Ušetří si námahu, čas a peníze, které jsou spojeny se složitým seznamováním.


Jak proměnit přátelství v lásku

Přemýšlíte, jestli mohou být muži a ženy přátelé a jestli je možné, aby se přátelství proměnilo v lásku? Všechno je možné. Přátelství mezi mužem i ženou může fungovat, ale jen po určitou dobu, než se do sebe zamilují anebo se spolu vyspí. Ve skutečnosti to však je tak, že se zpravidla zamiluje pouze jeden z dvojice, zatímco ten druhý vážně stojí pouze o přátelství.


15 známek, které vám prozradí, že mu nejste lhostejná

Záleží vám na někom a nejste si jisté jeho přízní? Nevíte, jestli se mu líbíte? Sledujte, jeho řeč těla. Není to složité, na rozdíl od žen náklonnost dávají najevo zhruba 10 celkem snadno čitelnými signály. Ty sestavila expertka na vztahy a randění Louanne Ward pro britský deník Daily Mail.


Proč krásné ženy chtějí ošklivé muže

Také jste se zamýšleli, kde tak nádherná ženská přišla k tak ošklivému muži? Nejste jediní. Věnovalo se tomu hned i několik studií. A ve finále došli k zajímavému závěru.


Obliba jednorázového seznamování narůstá

Čím dál více lidí o dlouhodobý vztah nestojí, spokojí se s krátkodobou nebo dokonce jednorázovou známostí. Může za to moderní doba, nedostatek času, nechuť se vázat a také i čím dál větší problém s komunikací. Existence internetu tomu navíc ohromně prospívá. Zákeřné způsoby manipulátorů

Ať se snažíme sebevíce, jen stěží se ve svém životě vyhneme manipulátorům.Vůbec nejraději se motají okolo dobrosrdečných a laskavých lidí, které považují za snadnou kořist. Manipulátoři vyhledávají především ty, kteří potřebují mít okolo lidi, je pro ně důležité cítit lásku. Vůbec nejlepším cílem pro ně je někdo, koho mohou mít snadno v hrsti, koho mohou snadno ranit anebo ten, kdo u druhých hledá souhlas a uznání.


Proč si ženy vybírají špatné muže

Ženy si vybírají špatné muže, to není nic nového, je to celosvětový fenomén, který je spojen s tím, že si ženy velmi často vybírají špatné chlapce. Vědci po celém světě si nad tím lámou hlavu a vytváří různé studie a výzkumy. Zde jsou výsledky k čemu nakonec došli.


Jak získat přítele

Uvažujete, kde byste se mohly seznámit? Bojíte se chodit mezi lidi a neradi flirtujete? Nebo jste prostě jen líní. Nevadí, zkuste to s internetovou seznamkou. Ta je ostatně ideální i pro stydlivější a uzavřenější ženy. Pokud však toužíte pro příteli, vyzkoušejte naše tipy pro seznámení.


7 tipů, jak se zorientovat v online seznamování

Víte, jak se seznámit s prostřednictvím internetu? Online seznamky jsou dnes již velmi osvědčenou aplikací, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud stále ještě váháte, zda tuto aplikaci vyzkoušet, je důležité si uvědomit všechna pro a proti. Také jestli vážně chcete něco udělat s vaší samotou. Pakliže chcete se svou samotou už jednou pro vždy skoncovat, je na čase se ve světě online seznamování zorientovat.Jak svést Kozoroha

Kozorozi jsou skromní, samotáři, hluboce ponoření do své práce a nejsou ani příliš vyzývaví. Kozoroh toho příliš mnoho nenamluví. Když už něco řekne, má to smyl, často je to ostré a někdy také zábavné.


Jak poznáte, že jste potkali svou spřízněnou duši

Spřízněná duše představuje synonymum pro dokonalý vztah. Je však pro mnohé neuvěřitelné, že by někoho takového mohli najít a ještě k tomu na pozici svého partnera. Není to jednoduché, avšak není to nemožné. Spřízněné duše mají toto společného:


Co dělat, když vám váš partner nevěří

Bez důvěry ve vztahu to jde jen těžko. I když na začátku vztahu je nedůvěra normální. Důvěra se totiž teprve buduje. Co když se však stane, že důvěra není v dlouhodobém vztahu? Co když po čase zmizí? Když jeden přestane věřit tomu druhému? - V té chvíli je na čase, zeptat se na pár otázek.


9 věcí, které muži na ženách nenávidí

Je spousta věcí, o nichž si ženy myslí, že je činí více přitažlivými a ono jsou to ve skutečnosti přehmaty, které muže spíše odrazují. Chcete být více atraktivní? Vyvarujte se jich! Zjistěte, co muži považují u žen za největší přešlapy. Budete překvapeni, co všechno se jim nelíbí.
7 tipů, které vám prozradí, že vaše láska není ta pravá

Každý by rád měl po svém boku partnera, který jej skutečně miluje. Někdy se však stane, že to na vás váš partner jen hraje a je s vámi ze zcela jiných důvodů. Někteří jdou do vztahu jednoduše proto, aby nebyli sami a jiní proto, aby byli zajištěni. Partnera pak mají proto, aby se o ně postarali. Pokud se snažíte zjistit, jak na tom jste, všímejte si náležitostí.


Víte, jaký je rozdíl mezi chozením s přítelem a vážnou známostí?

Víte, jak si na tom ve vztahu stojíte? Co myslíte, směřuje váš vztah k manželství anebo je to jen taková letmá známost? Správně definovat svůj vztah je pro vás nesmírně důležité. Pomůže vám to rozhodnout se, co dál. Chcete vážný vztah? Zde zjistíte, podle čeho poznáte, zda váš vztah skutečně takový je. 


Tipy, které vám pomohou v tom, aby se do vás někdo zamiloval

Rozhodli jste se, že tento rok zatočíte se samotou? Uvažujete, zda existuje něco, co by způsobilo, že se do vás váš protějšek zamiluje? Máme pro vás hned několik fantastických tipů, které vám v tom mohou pomoci. 


Tajemství dlouhotrvajících párů

Uvažovali jste někdy nad tajemstvím dlouhotrvajících vztahů? Je to snad zázrak, že spolu přežili tolik let a nepovraždili se? Zdá se vám nemožné, aby někdo prožil 50 let a ještě o sobě navzájem hovořil láskou a úctou? Prozradíme vám tajemství, které na sebe prozradily páry, jež jsou spolu již víc než 50 let. Třeba vás inspirují anebo vám pomohou vyvarovat se chyb. 


Seznamka