Proč jsou muži nevěrní

Nevěra je nejčastějším důvodem rozvodů. Je zajímavé, že i když muži, tvrdí, že jsou ve vztahu šťastní, jsou přesto svým partnerkám nevěrní. Proč to tedy dělají, když vlastně podle jejich tvrzení mají doma vše a nic jim nechybí a partnerku rozhodně měnit nehodlají?


Proč jsou muži nevěrníExistuje mnoho důvodů, proč tomu tak je. A podle všech průzkumů muži mnohdy o svých dlouhodobých vztazích neříkají pravdu.


  • Podle odborníků si řada mužů jednoduše nedokáže pomoct. V reálu nikdy neměli v úmysl žít monogamně.

  • Jiná skupina tomu dělá z osobních důvodů. Svých vlastních nevyřčených komplexů, kterých se chtějí nevěrou zbavit. Potřebují si dokázat, že ještě nejsou oškliví, staří a že o ně je stále ještě zájem i přesto, že nejsou dokonalí a bohatí. Že to prostě s ženami ještě umí. Nevěrou si zvedají sebevědomí. Cítí se užiteční, potřební, dobří.

  • Řada mužů si myslí, že jejich nevěry zůstanou utajeny a manželka se o nich nikdy nedozví. Nějak jim ani nedochází, že by nevěrou mohli ublížit.

  • Někteří muži jsou nevěrní díky tomu v jakém nezdravém prostředí vyrůstali. I když touží po rodině, v reálu se nedokáží trvale a naplno připoutat pouze k jedné ženě.

  • Mají velkou sexuání potřebu, kterou jejich manželka ani s nejlepší vůlí není schopna uspokojovat. Muž to pak řeší jinak. Sexuálně se vybíjí někde jinde.

  • Řada mužů nevěrou bojuje proti nudě. Jde o neklidné muže, v nichž neuhasla touha po neustálé zábavě. Dospělé a zodpovědné chování není nic pro ně. A tak bez výčitek zajdou za prostitutkou, zajdou si do klubu s tanečnicemi, odpovídají na erotické inzeráty, sledují porno.

  • Jsou závislí na pocitech, které jsou spjaty s počínajícím vztahem. Potom, co se vztah začne měnit v něco většího, přestává je bavit.

  • Bohužel žijeme v době, kdy muži mívají mnohdy problémy se závislostmi na alkoholu a drogách. Obě závislosti jsou bohužel spjaty rovněž i se sexuálním kompulzivním chováním.

  • Nevěrní jsou často i ti muži, kteří jsou ve svém vztahu ve skutečnosti velmi nešťastní, ale nejsou schopni ho nějak radikálně ukončit. Nevěrou utíkají od problémů i od řešení.
Další články

Jak si udržet kamarádku na dálku

Momentální situace příliš vztahům nepřeje. Takové odloučení může ohrozit nejen partnerský vztah, ale i přátelství. A to i přes to, že jste ohromní přátelé a rozumíte si beze slov. Víte, co udělat, aby vaše přátelství takové velké odloučení přežilo? My to víme a rádi vám poradíme.Jaro lásce přeje

To, že jaro lásce přeje, potvrdili i vědci, kteří se této problematice po léta věnovali. Jaro je prostě pro lásku nejlepší. Lidské tělo v tomto období nejlépe odpovídá na podněty, a to včetně těch sexuálních.Proč se nám na jaře zapalují lýtka

Už je tu zase jaro. Udeřilo plnou silou a i přes veškerá omezení. S jarem je úzce spojeno i s tvrzením o zapalujících se lýtkách. Jde o velmi frekventované označení skutečnosti, kdy se poohlížíme po partnerovi. Také jste již přemýšleli, proč se říká, že se s příchodem jara lidem zapalují lýtka? Se shazováním zimních svršků to však má jen pramálo společného. I když…Peníze ve vztahu

Ve vztahu ponejvíce vznikají rozpory z důvodu nevěry, peněz a výchovy dětí. Situace může být dokonce natolik vážná, že může vést dokonce k rozchodu. V oblasti, kde by měla fungovat ta největší upřímnost a komunikace, ve skutečnosti polovina před svým partnerem tají své skutečné příjmy. Přítom toto patří k základním kamenům důvěry.


Podle mužů je starost o domácnost spolu se zaměstnáním hračka

Podle mužů je propojení zaměstnání s vedením domácnosti hračka. Je to zajímavé, protože to tak vidí muži, kteří s podobným propojením vlastní zkušenosti nemají. Nutno říct, že nejhůře na tom v tomto případě nebyli Češi, ale Kanaďané. Tam si až 78% mužů myslí, že vedení domácnosti a zaměstnání na full time je hračka a měla by to zvládnout každá žena.