Jak si udržet kamarádku na dálku

Momentální situace příliš vztahům nepřeje. Takové odloučení může ohrozit nejen partnerský vztah, ale i přátelství. A to i přes to, že jste ohromní přátelé a rozumíte si beze slov. Víte, co udělat, aby vaše přátelství takové velké odloučení přežilo? My to víme a rádi vám poradíme.


Jak si udržet kamarádku na dálku

I když jste od sebe odděleni, nevzdávejte se. Sice se nevidíte každý den, nemůžete si zajít na kafe, ale to neznamená, že byste spolu nemohly komunikovat. Přátelství je jako partnerský vztah, i o ten je zapotřebí se starat a pečovat. Řekneme vám, jak o vaše přátelství pečovat.


I když se nebudete vídat tak si můžete vytvořit určité rituály. I když spolu nemůžete nikam chodit, můžete to spolu dělat online. Můžete spolu číst najednou jednu knížku, můžete se spolu dívat na nějaký seriál, kecat u kafe, kreslit, cokoliv jste dělaly dříve společně. Využít k tomu můžete Messenger, Facebook, Instagram, Skype, WhatsApp, Viber, Hangouts.

Pozor, jen zprávy nestačí

Textovky jsou samozřejmě super, ale v dnešní době moderní techniky můžete svůj mobil a počítač využít mnohem interaktivněji. Můžete provádět online chaty a to i s kamerou. Můžete fotit i natáčet videa. Můžete namlouvat vzkazy. Kreativitě se meze nekladou.

Nemluvte jen o sobě

Nemluvte jen o sobě, ptejte se na život toho druhého. I když je život momentálně poněkud okleštěn, každý den se přesto něco stane, o co byste se mohli podělit.

Vytvořte si kvíz

Zkuste si vytvořit kvíz s otázkami, které byste chtěli znát. Co byste se chtěli dozvědět. co ještě o kamarádce třeba nevíte a rádi byste věděli. Může jít i kvíz, kdy druhá strana bude hádat, jestli vás dobře zná.

Zkuste nějakou výzvu

Zkuste nějakou výzvu. Zadejte si vzájemně nějaký úkol, který se pokusíte splnit. Třeba nakreslíte nějaký obraz. Budete cvičit, naučíte se hrát nějakou písničku, upečete chleba a podobně. Vzájemně se podporujte. Sdílejte si, jak vám to jde.


Další články

Jaro lásce přeje

To, že jaro lásce přeje, potvrdili i vědci, kteří se této problematice po léta věnovali. Jaro je prostě pro lásku nejlepší. Lidské tělo v tomto období nejlépe odpovídá na podněty, a to včetně těch sexuálních.Proč jsou muži nevěrní

Nevěra je nejčastějším důvodem rozvodů. Je zajímavé, že i když muži, tvrdí, že jsou ve vztahu šťastní, jsou přesto svým partnerkám nevěrní. Proč to tedy dělají, když vlastně podle jejich tvrzení mají doma vše a nic jim nechybí a partnerku rozhodně měnit nehodlají?Proč se nám na jaře zapalují lýtka

Už je tu zase jaro. Udeřilo plnou silou a i přes veškerá omezení. S jarem je úzce spojeno i s tvrzením o zapalujících se lýtkách. Jde o velmi frekventované označení skutečnosti, kdy se poohlížíme po partnerovi. Také jste již přemýšleli, proč se říká, že se s příchodem jara lidem zapalují lýtka? Se shazováním zimních svršků to však má jen pramálo společného. I když…Peníze ve vztahu

Ve vztahu ponejvíce vznikají rozpory z důvodu nevěry, peněz a výchovy dětí. Situace může být dokonce natolik vážná, že může vést dokonce k rozchodu. V oblasti, kde by měla fungovat ta největší upřímnost a komunikace, ve skutečnosti polovina před svým partnerem tají své skutečné příjmy. Přítom toto patří k základním kamenům důvěry.


Podle mužů je starost o domácnost spolu se zaměstnáním hračka

Podle mužů je propojení zaměstnání s vedením domácnosti hračka. Je to zajímavé, protože to tak vidí muži, kteří s podobným propojením vlastní zkušenosti nemají. Nutno říct, že nejhůře na tom v tomto případě nebyli Češi, ale Kanaďané. Tam si až 78% mužů myslí, že vedení domácnosti a zaměstnání na full time je hračka a měla by to zvládnout každá žena.