Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.

Vážně láska prochází žaludkem?

Láska je věda a chemie zároveň

Strava pozitivně ovlivňuje produkci hormonů a ty zase ovlivňují vztahy. Tak třeba serotonin pozitivně ovlivňují náladu. Úzce spjati jsou s krůtím mase, ovocem a zeleninou. Endorfin vyvolává uvolnění a navozuje pocit pohody. Vyplavuje se pohybem Dopamin se uvolňuje nejvíce při sexu. Aby ho tělo mohlo produkovat, potřebuje dostatečné množství bílkovin. Doporučujeme také každý den vypít šálek zeleného čaje.

Konzumace jakých potravin podporuje lásku?

Existují určité potraviny, které svou skladbou lásku podněcují ještě více.Jde například o čokoládu a kakao, protože vyvolávají pocity štěstí. Je tomu tak proto, že obsahují velké množství tryptofan, který podněcuje tvorbu serotoninu. Podobně na tom je i losos, makrela a tuňák. Vedle tryptofanu obsahují vitamín D a mastné kyseliny, které snižují pocity smutku a úzkost, stimulují dobrou náladu. Dalšími takovými potravinami jsou ještě ořechy a banány, které mají protistresové účinky. Tvorbu serotoninu dále podporuje konzumace rýže, kuřecího maso, vajec, luštěnin, hrášku a listového salátu. Tvorbu serotoninu sekundárně ovlivňují mandle, lněné semínko, sardinky a mandle.

Když jíte špatně

Nekvalitní a nepravidelná strava je nositelem špatné nálady a negativně se podepisuje na partnerském vztahu. Zhoršuje se komunikace, soustředění a objevit se mohou i zdravotní problémy.Lidé jsou podráždění, hádají se, zlobí ho trávení a pravděpodobně i nechuť k sexu. Vše se negativně odrazí na vztahu.


Další články

Vztah s cizincem

Vztah z cizincem v dnešní době již není tak výjimečný, jako tomu bylo před dvaceti lety. Dnes ve smíšeném vztahu žije na tisíce Čechů. Stále si však neuvědomujeme i jisté nevýhody, které může takovýto vztah přinést.


Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.


Typy žen, které muži milují

Zajímá vás, co muži milují na ženách? Chcete vědět, co je na nich přitahuje? Prozradíme vám to. Máme pro vás překvapivé informace.


Ty nejlepší dárky k MDŽ

neděli oslavíme Mezinárodní den žen, a proto by bylo hezké, abyste své milované ženě udělali radost nějakým drobným dárkem. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím? Máme pro vás tipy, čím spolehlivě na MDŽ zabodujete.


Láska přes internet

Láska přes internet nepředstavuje v dnešní době už nic výjimečného. Pro mladé lidi je to prostor, v němž se pohybují zcela jistě a zkušeně. Co se týká seznamování, možná byste se neměli chovat zase tak bezstarostně. Odborníci varují před neuváženým seznamováním.