Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.

Vážně láska prochází žaludkem?

Láska je věda a chemie zároveň

Strava pozitivně ovlivňuje produkci hormonů a ty zase ovlivňují vztahy. Tak třeba serotonin pozitivně ovlivňují náladu. Úzce spjati jsou s krůtím mase, ovocem a zeleninou. Endorfin vyvolává uvolnění a navozuje pocit pohody. Vyplavuje se pohybem Dopamin se uvolňuje nejvíce při sexu. Aby ho tělo mohlo produkovat, potřebuje dostatečné množství bílkovin. Doporučujeme také každý den vypít šálek zeleného čaje.

Konzumace jakých potravin podporuje lásku?

Existují určité potraviny, které svou skladbou lásku podněcují ještě více.Jde například o čokoládu a kakao, protože vyvolávají pocity štěstí. Je tomu tak proto, že obsahují velké množství tryptofan, který podněcuje tvorbu serotoninu. Podobně na tom je i losos, makrela a tuňák. Vedle tryptofanu obsahují vitamín D a mastné kyseliny, které snižují pocity smutku a úzkost, stimulují dobrou náladu. Dalšími takovými potravinami jsou ještě ořechy a banány, které mají protistresové účinky. Tvorbu serotoninu dále podporuje konzumace rýže, kuřecího maso, vajec, luštěnin, hrášku a listového salátu. Tvorbu serotoninu sekundárně ovlivňují mandle, lněné semínko, sardinky a mandle.

Když jíte špatně

Nekvalitní a nepravidelná strava je nositelem špatné nálady a negativně se podepisuje na partnerském vztahu. Zhoršuje se komunikace, soustředění a objevit se mohou i zdravotní problémy.Lidé jsou podráždění, hádají se, zlobí ho trávení a pravděpodobně i nechuť k sexu. Vše se negativně odrazí na vztahu.


Další články

Láska přes internet

Láska přes internet nepředstavuje v dnešní době už nic výjimečného. Pro mladé lidi je to prostor, v němž se pohybují zcela jistě a zkušeně. Co se týká seznamování, možná byste se neměli chovat zase tak bezstarostně. Odborníci varují před neuváženým seznamováním.


Láska léčí

Láska je zázračná, dokáže skutečné divy, dokáže hory přenášet a dokáže i uzdravovat. Přesvědčili se o tom mnozí vědci i psychiatři.Existuje mnoho studií, jež prokazují, co všechno láska dokáže a jak moc se na procesu uzdravování podílí.


Valentýnské tradice

I když se na Valentýna u nás stále ještě dívá mezi prsty, nic věc nezmění, že i letos proběhne 14. února. I když ho škarohlídi označují za americký svátek, pravdou je, že je ryze evropský. Má dokonce velmi hlubokou historii a podle všeho se slavil ještě dříve, než přišli křesťané s mučedníkem zvaným Valentýn.


Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.


Sex ve třech

Debata o sexu ve třech je dost ožehavá. Veřejně se k ní moc lidí nemá. V reálu jde však podle odborníků o jedno z největších vztahových lákadel. Málokdo si však uvědomuje, jaké následky by taková zkušenost mohla mít.