Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.

Jde odpustit nevěra?

Neexistuje totiž nějaké univerzální odpověď. Každý to vnímá jinak a navíc, pokaždé je i odlišná samotná nevěra. Pokud stojíte na křižovatce a váháte, zda odpustit, či ne, zkuste se nad vším nejprve pozastavit a popřemýšlet. Jak se choval nevěrník v minulosti? Není nevěra spojena s nějakým jiným problémem, který provází váš vztah?


  • Zkuste si odpovědět, proč k tomu došlo. Co vztahu chybělo. To, že za nevěru mohou oba, není klišé a mnohdy je to krutá pravda.

  • Šlo o opakovanou nevěru? Věci se mají trochu jinak.

  • Za jakých okolností byl nevěrník nevěrný? Už vám to pěkně dlouho neklape? Neustále se hádáte, nemluvíte spolu? Odcizili jste se?

  • Jsou ve vztahu děti?

  • Cítí nevěrník vinu?

  • Chcete o vztah vůbec bojovat? Stojíte vůbec o lepení narušeného vztahu? Stojí ten druhý za tu námahu, abyste se pokusili ztracenou důvěru opět obnovit?


Nechte si vše projít hlavou. Zmatek v sobě si uspořádejte apo vnitřním ujasnění si, zda jste schopni za nevěrou udělat tlustou čáru. Potom si vytvořte pravidla, které vám pomohou situaci zvládnout. Dejte vašemu vztahu rok na to, abyste znovu situaci zhodnotili. Buďte po celou dobu k sobě upřímní. Mějte realistická očekávání.


Pravidla, která vám pomohou překonat manželskou nevěru

Nechtějte znát detaily. Pokud chcete situaci zvládnout, musíte za tím udělat tlustou čáru. Tedy aspoň tak to radí psychologické příručky. V případě, že se rozhodnete jít dál, není prý možné prominutou nevěru neustále vytahovat v momentech, když se vám to bude hodit. Faktem ale je, že i po omluvě potřebujete vidět a cítit, že partner nezajel do starých kolejí, že dělá, jakoby se nic nestalo, vše se jedním tahem smazalo. Odpuštění navíc není možné, když se vám ten druhý neomluví a nebude litovat toho, co udělal. V dalším kroku je nutné, aby nevěrník přijal odpovědnost a vztah ukončil. Bez zdráhání a výmluv. Vše je jinak špatně. Partner by i potom mě vyvíjet viditelnou snahu a úsilí o obnovení důvěry.
Další články

Jak si udržet kamarádku na dálku

Momentální situace příliš vztahům nepřeje. Takové odloučení může ohrozit nejen partnerský vztah, ale i přátelství. A to i přes to, že jste ohromní přátelé a rozumíte si beze slov. Víte, co udělat, aby vaše přátelství takové velké odloučení přežilo? My to víme a rádi vám poradíme.Jaro lásce přeje

To, že jaro lásce přeje, potvrdili i vědci, kteří se této problematice po léta věnovali. Jaro je prostě pro lásku nejlepší. Lidské tělo v tomto období nejlépe odpovídá na podněty, a to včetně těch sexuálních.Proč jsou muži nevěrní

Nevěra je nejčastějším důvodem rozvodů. Je zajímavé, že i když muži, tvrdí, že jsou ve vztahu šťastní, jsou přesto svým partnerkám nevěrní. Proč to tedy dělají, když vlastně podle jejich tvrzení mají doma vše a nic jim nechybí a partnerku rozhodně měnit nehodlají?Proč se nám na jaře zapalují lýtka

Už je tu zase jaro. Udeřilo plnou silou a i přes veškerá omezení. S jarem je úzce spojeno i s tvrzením o zapalujících se lýtkách. Jde o velmi frekventované označení skutečnosti, kdy se poohlížíme po partnerovi. Také jste již přemýšleli, proč se říká, že se s příchodem jara lidem zapalují lýtka? Se shazováním zimních svršků to však má jen pramálo společného. I když…Peníze ve vztahu

Ve vztahu ponejvíce vznikají rozpory z důvodu nevěry, peněz a výchovy dětí. Situace může být dokonce natolik vážná, že může vést dokonce k rozchodu. V oblasti, kde by měla fungovat ta největší upřímnost a komunikace, ve skutečnosti polovina před svým partnerem tají své skutečné příjmy. Přítom toto patří k základním kamenům důvěry.