Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.

Jde odpustit nevěra?

Neexistuje totiž nějaké univerzální odpověď. Každý to vnímá jinak a navíc, pokaždé je i odlišná samotná nevěra. Pokud stojíte na křižovatce a váháte, zda odpustit, či ne, zkuste se nad vším nejprve pozastavit a popřemýšlet. Jak se choval nevěrník v minulosti? Není nevěra spojena s nějakým jiným problémem, který provází váš vztah?


  • Zkuste si odpovědět, proč k tomu došlo. Co vztahu chybělo. To, že za nevěru mohou oba, není klišé a mnohdy je to krutá pravda.

  • Šlo o opakovanou nevěru? Věci se mají trochu jinak.

  • Za jakých okolností byl nevěrník nevěrný? Už vám to pěkně dlouho neklape? Neustále se hádáte, nemluvíte spolu? Odcizili jste se?

  • Jsou ve vztahu děti?

  • Cítí nevěrník vinu?

  • Chcete o vztah vůbec bojovat? Stojíte vůbec o lepení narušeného vztahu? Stojí ten druhý za tu námahu, abyste se pokusili ztracenou důvěru opět obnovit?


Nechte si vše projít hlavou. Zmatek v sobě si uspořádejte apo vnitřním ujasnění si, zda jste schopni za nevěrou udělat tlustou čáru. Potom si vytvořte pravidla, které vám pomohou situaci zvládnout. Dejte vašemu vztahu rok na to, abyste znovu situaci zhodnotili. Buďte po celou dobu k sobě upřímní. Mějte realistická očekávání.


Pravidla, která vám pomohou překonat manželskou nevěru

Nechtějte znát detaily. Pokud chcete situaci zvládnout, musíte za tím udělat tlustou čáru. Tedy aspoň tak to radí psychologické příručky. V případě, že se rozhodnete jít dál, není prý možné prominutou nevěru neustále vytahovat v momentech, když se vám to bude hodit. Faktem ale je, že i po omluvě potřebujete vidět a cítit, že partner nezajel do starých kolejí, že dělá, jakoby se nic nestalo, vše se jedním tahem smazalo. Odpuštění navíc není možné, když se vám ten druhý neomluví a nebude litovat toho, co udělal. V dalším kroku je nutné, aby nevěrník přijal odpovědnost a vztah ukončil. Bez zdráhání a výmluv. Vše je jinak špatně. Partner by i potom mě vyvíjet viditelnou snahu a úsilí o obnovení důvěry.
Další články

Vztah s cizincem

Vztah z cizincem v dnešní době již není tak výjimečný, jako tomu bylo před dvaceti lety. Dnes ve smíšeném vztahu žije na tisíce Čechů. Stále si však neuvědomujeme i jisté nevýhody, které může takovýto vztah přinést.


Typy žen, které muži milují

Zajímá vás, co muži milují na ženách? Chcete vědět, co je na nich přitahuje? Prozradíme vám to. Máme pro vás překvapivé informace.


Ty nejlepší dárky k MDŽ

neděli oslavíme Mezinárodní den žen, a proto by bylo hezké, abyste své milované ženě udělali radost nějakým drobným dárkem. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím? Máme pro vás tipy, čím spolehlivě na MDŽ zabodujete.


Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.


Láska přes internet

Láska přes internet nepředstavuje v dnešní době už nic výjimečného. Pro mladé lidi je to prostor, v němž se pohybují zcela jistě a zkušeně. Co se týká seznamování, možná byste se neměli chovat zase tak bezstarostně. Odborníci varují před neuváženým seznamováním.