Vztah s cizincem

Vztah z cizincem v dnešní době již není tak výjimečný, jako tomu bylo před dvaceti lety. Dnes ve smíšeném vztahu žije na tisíce Čechů. Stále si však neuvědomujeme i jisté nevýhody, které může takovýto vztah přinést.

Vztah s cizincem

Tím nejmenším problémem nakonec může být jazyková bariéra

Je to o tom, jestli se začnete učit jeho jazyk vy, nebo on ten váš. Jistým kompromisem může být i nějaký univerzální jazyk, s nímž se domluvíte oba dva. V každém případě, i kdybyste ho uměli sebelépe, nikdy to nebude mateřština a vyjádření svých pocitů tak může být dost komplikované.

Nenechte se oklamat

Muž zpoza hranic nemusí být zaručeně dobrou partií. Náš pohled může být dost zkreslený. Trápí nás dogmata.

Když vztah postoupí...kde budete žít?

Druhým problémem ve vztahu s cizincem je to, kde budete žít. Chcete zůstat v zahraničí trvale? Přestěhujete se za partnerem? Přestěhuje se naopak on za vámi?

Jste si vědomi, že každé své delší volno strávíte na cestách, abyste se dostali za rodinou? Pokud si dostatečně neosvojíte jazyk dané země, může vám to dělat problém i s prací a tak může být ohrožena i vaše kariéra a vy se třeba budete muset smířit s úplně jinou a méně odpovědnou prací.

Bude vám chybět domovina

Většina Češek se rozhodne přizpůsobit a zůstane s partnerem v jeho zemi.Pak musí počítat, že se zde bude potýkat s kulturními rozdíly a také vám bude chybět váš domov, oblíbené jídlo a běžné věci z každodenního života.

Výchova dětí

Rozličnost kultur nejvíce na sebe naráží v případě výchovy dětí. Toto by si měli dva ujasnit mnohem dříve, než se rozhodnou pro svatbu a založení rodiny. Pak totiž bude ve jiné. Ai když se partner zdál jako mírumilovný u náhlého rozvodu se může proměnit v pěknou hyenu. V konečném výsledku se pak takový rozvod může proměnit v hotové martýrium. Poznamenat přitom může nejen vás, ale hlavně vaše děti.Další články

Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.


Typy žen, které muži milují

Zajímá vás, co muži milují na ženách? Chcete vědět, co je na nich přitahuje? Prozradíme vám to. Máme pro vás překvapivé informace.


Ty nejlepší dárky k MDŽ

neděli oslavíme Mezinárodní den žen, a proto by bylo hezké, abyste své milované ženě udělali radost nějakým drobným dárkem. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím? Máme pro vás tipy, čím spolehlivě na MDŽ zabodujete.


Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.


Láska přes internet

Láska přes internet nepředstavuje v dnešní době už nic výjimečného. Pro mladé lidi je to prostor, v němž se pohybují zcela jistě a zkušeně. Co se týká seznamování, možná byste se neměli chovat zase tak bezstarostně. Odborníci varují před neuváženým seznamováním.