Láska léčí

Láska je zázračná, dokáže skutečné divy, dokáže hory přenášet a dokáže i uzdravovat. Přesvědčili se o tom mnozí vědci i psychiatři.Existuje mnoho studií, jež prokazují, co všechno láska dokáže a jak moc se na procesu uzdravování podílí.

Láska léčí

Když není láska

Funguje to i naopak. Nedostatek lásky vede naopak k zdravotním problémům a dokonce i předčasné smrti. Výzkumy provedené ve světě potvrdili, že osamělí lidé často trpí různými formami rakoviny mnohem více, než ti se silným rodinným zázemím. Nejvíce jsou tímto rizikem předčasného úmrtí ohrožení kupodivu více muži. Láska léčí, protože přináší pozitivní emoce. Spojena je se smíchem, lepším odbouráváním stresu, zbavování se bolesti. V mozku se díky lásce vyplavují různé hormony a endorfiny, které pozitivně působí na cévy a arterie, čímž podporuje okysličení orgánů i imunitní systém.

Hormon lásky oxytocin

Vědci zjistili, že například hormon oxytocin, vylučovaný hypofýzou, v člověku vyvolává pocit důvěry, štěstí a působí na nás jako popíjení alkoholických nápojů. Bývá vylučován nejen u porodu, ale i ve chvíli, kdy člověk žije ve spokojeném a šťastném vztahu plném lásky. Dokonce bylo zjištěno, že lidé, kteří žijí ve spokojeném partnerském vztahu, mají vyšší hladinu oxytocinu něž lidé, kteří žijí sami nebo jsou v problémovém vztahu.

Láska tedy skutečně léčí

  • Není to lež, prokázaly to další studie, které si všimly, že tam, kde se milují, rány se hojí rychleji.

  • Vědci také zjistili, že láska zvyšuje práh bolesti. Díky tomu jsme pak schopni lépe zvládnout bolest.

  • Posiluje srdce. Snižuje riziko srdečního infarktu i kardiovaskulárního onemocnění. Lidé v nešťastném svazku často trpí vysokým krevním tlakem z přemíry stresu.

  • Mimo všeho výše zmíněného také podporuje dobrý a zdravý spánek.
Další články

Vztah s cizincem

Vztah z cizincem v dnešní době již není tak výjimečný, jako tomu bylo před dvaceti lety. Dnes ve smíšeném vztahu žije na tisíce Čechů. Stále si však neuvědomujeme i jisté nevýhody, které může takovýto vztah přinést.


Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.


Typy žen, které muži milují

Zajímá vás, co muži milují na ženách? Chcete vědět, co je na nich přitahuje? Prozradíme vám to. Máme pro vás překvapivé informace.


Ty nejlepší dárky k MDŽ

neděli oslavíme Mezinárodní den žen, a proto by bylo hezké, abyste své milované ženě udělali radost nějakým drobným dárkem. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím? Máme pro vás tipy, čím spolehlivě na MDŽ zabodujete.


Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.