Láska léčí

Láska je zázračná, dokáže skutečné divy, dokáže hory přenášet a dokáže i uzdravovat. Přesvědčili se o tom mnozí vědci i psychiatři.Existuje mnoho studií, jež prokazují, co všechno láska dokáže a jak moc se na procesu uzdravování podílí.

Láska léčí

Když není láska

Funguje to i naopak. Nedostatek lásky vede naopak k zdravotním problémům a dokonce i předčasné smrti. Výzkumy provedené ve světě potvrdili, že osamělí lidé často trpí různými formami rakoviny mnohem více, než ti se silným rodinným zázemím. Nejvíce jsou tímto rizikem předčasného úmrtí ohrožení kupodivu více muži. Láska léčí, protože přináší pozitivní emoce. Spojena je se smíchem, lepším odbouráváním stresu, zbavování se bolesti. V mozku se díky lásce vyplavují různé hormony a endorfiny, které pozitivně působí na cévy a arterie, čímž podporuje okysličení orgánů i imunitní systém.

Hormon lásky oxytocin

Vědci zjistili, že například hormon oxytocin, vylučovaný hypofýzou, v člověku vyvolává pocit důvěry, štěstí a působí na nás jako popíjení alkoholických nápojů. Bývá vylučován nejen u porodu, ale i ve chvíli, kdy člověk žije ve spokojeném a šťastném vztahu plném lásky. Dokonce bylo zjištěno, že lidé, kteří žijí ve spokojeném partnerském vztahu, mají vyšší hladinu oxytocinu něž lidé, kteří žijí sami nebo jsou v problémovém vztahu.

Láska tedy skutečně léčí

  • Není to lež, prokázaly to další studie, které si všimly, že tam, kde se milují, rány se hojí rychleji.

  • Vědci také zjistili, že láska zvyšuje práh bolesti. Díky tomu jsme pak schopni lépe zvládnout bolest.

  • Posiluje srdce. Snižuje riziko srdečního infarktu i kardiovaskulárního onemocnění. Lidé v nešťastném svazku často trpí vysokým krevním tlakem z přemíry stresu.

  • Mimo všeho výše zmíněného také podporuje dobrý a zdravý spánek.
Další články

Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.


Láska přes internet

Láska přes internet nepředstavuje v dnešní době už nic výjimečného. Pro mladé lidi je to prostor, v němž se pohybují zcela jistě a zkušeně. Co se týká seznamování, možná byste se neměli chovat zase tak bezstarostně. Odborníci varují před neuváženým seznamováním.


Valentýnské tradice

I když se na Valentýna u nás stále ještě dívá mezi prsty, nic věc nezmění, že i letos proběhne 14. února. I když ho škarohlídi označují za americký svátek, pravdou je, že je ryze evropský. Má dokonce velmi hlubokou historii a podle všeho se slavil ještě dříve, než přišli křesťané s mučedníkem zvaným Valentýn.


Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.


Sex ve třech

Debata o sexu ve třech je dost ožehavá. Veřejně se k ní moc lidí nemá. V reálu jde však podle odborníků o jedno z největších vztahových lákadel. Málokdo si však uvědomuje, jaké následky by taková zkušenost mohla mít.