Valentýnské tradice

I když se na Valentýna u nás stále ještě dívá mezi prsty, nic věc nezmění, že i letos proběhne 14. února. I když ho škarohlídi označují za americký svátek, pravdou je, že je ryze evropský. Má dokonce velmi hlubokou historii a podle všeho se slavil ještě dříve, než přišli křesťané s mučedníkem zvaným Valentýn.

Valentýnské tradice

U nás se v tom však stále ještě plácáme. Slaví ho spíše mladí. K Valentýnu kupujeme růže, bonboniéru a občas nějakého plyšáka. V zahraničí je tomu jinak. Pravdou však je, že způsob slavení svátku je v každé zemi světa trochu jiné.

Valentýnské oslavy ve Spojených státech

I v Americe zamilovaní na svatého Valentýna kupují čokoládu a květiny. Nejčastějším dárkem tu jsou přáníčka, které si také často sami vyrábí. Valentýnky si přitom neposílají pouze zamilované páry, ale i členové rodiny, přátelé a děti ve škole. Jde zde o důkaz toho, jak si cení přátelství. Mimo to pak svým milovaným kupují i drahé šperky.

V Peru Valentýna slaví docela jinak

V Peru v době Valentýna probíhá velký karneval. Svým milovaným ženám tu kupují orchideje. Je to den svateb. Je to zajímavé, protože v sousední Brazílii svátek spojeného se svatým Valentýnem vůbec neslaví.

Valentýn ve Finsku

Valentýn ve Finsku není vůbec zamilovaný, je to Den přátelství.V tento den se ve Finsku schází přátelé, aby oslavili své přátelství. Dávají si přitom růžové růže, přáníčka, sladkosti a nějaké drobnosti.

Valentýn v Japonsku a v Jižní Koreji

Den svatého Valentýna v Japonsku a v Jižní Koreji probíhá úplně jinak než v Evropě a v Americe. V tento den tu totiž ženy hýčkají muže. Mužům v tento den ženy kupují čokoládové bonbony. Ony samy v tento den nic nedostanou. Jejich den totiž nastane přesně za měsíc, kdy se role obrátí a muži hýčkají pro změnu zase ženy. Kupují jim sladkosti, dorty a květiny.

Valentýn ve Velké Británii

Velmi vážně berou svátek ve Velké Británii. Zamilovaní si zde dávají dárky v podobě květin, čokolády a šperků. Mimo toho si páry dopřávají i romantickou večeři v restauraci. Jemná romantická atmosféra tu je cítit na každém kroku.Další články

Vztah s cizincem

Vztah z cizincem v dnešní době již není tak výjimečný, jako tomu bylo před dvaceti lety. Dnes ve smíšeném vztahu žije na tisíce Čechů. Stále si však neuvědomujeme i jisté nevýhody, které může takovýto vztah přinést.


Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.


Typy žen, které muži milují

Zajímá vás, co muži milují na ženách? Chcete vědět, co je na nich přitahuje? Prozradíme vám to. Máme pro vás překvapivé informace.


Ty nejlepší dárky k MDŽ

neděli oslavíme Mezinárodní den žen, a proto by bylo hezké, abyste své milované ženě udělali radost nějakým drobným dárkem. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím? Máme pro vás tipy, čím spolehlivě na MDŽ zabodujete.


Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.