Valentýnské tradice

I když se na Valentýna u nás stále ještě dívá mezi prsty, nic věc nezmění, že i letos proběhne 14. února. I když ho škarohlídi označují za americký svátek, pravdou je, že je ryze evropský. Má dokonce velmi hlubokou historii a podle všeho se slavil ještě dříve, než přišli křesťané s mučedníkem zvaným Valentýn.

Valentýnské tradice

U nás se v tom však stále ještě plácáme. Slaví ho spíše mladí. K Valentýnu kupujeme růže, bonboniéru a občas nějakého plyšáka. V zahraničí je tomu jinak. Pravdou však je, že způsob slavení svátku je v každé zemi světa trochu jiné.

Valentýnské oslavy ve Spojených státech

I v Americe zamilovaní na svatého Valentýna kupují čokoládu a květiny. Nejčastějším dárkem tu jsou přáníčka, které si také často sami vyrábí. Valentýnky si přitom neposílají pouze zamilované páry, ale i členové rodiny, přátelé a děti ve škole. Jde zde o důkaz toho, jak si cení přátelství. Mimo to pak svým milovaným kupují i drahé šperky.

V Peru Valentýna slaví docela jinak

V Peru v době Valentýna probíhá velký karneval. Svým milovaným ženám tu kupují orchideje. Je to den svateb. Je to zajímavé, protože v sousední Brazílii svátek spojeného se svatým Valentýnem vůbec neslaví.

Valentýn ve Finsku

Valentýn ve Finsku není vůbec zamilovaný, je to Den přátelství.V tento den se ve Finsku schází přátelé, aby oslavili své přátelství. Dávají si přitom růžové růže, přáníčka, sladkosti a nějaké drobnosti.

Valentýn v Japonsku a v Jižní Koreji

Den svatého Valentýna v Japonsku a v Jižní Koreji probíhá úplně jinak než v Evropě a v Americe. V tento den tu totiž ženy hýčkají muže. Mužům v tento den ženy kupují čokoládové bonbony. Ony samy v tento den nic nedostanou. Jejich den totiž nastane přesně za měsíc, kdy se role obrátí a muži hýčkají pro změnu zase ženy. Kupují jim sladkosti, dorty a květiny.

Valentýn ve Velké Británii

Velmi vážně berou svátek ve Velké Británii. Zamilovaní si zde dávají dárky v podobě květin, čokolády a šperků. Mimo toho si páry dopřávají i romantickou večeři v restauraci. Jemná romantická atmosféra tu je cítit na každém kroku.Další články

Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.


Láska přes internet

Láska přes internet nepředstavuje v dnešní době už nic výjimečného. Pro mladé lidi je to prostor, v němž se pohybují zcela jistě a zkušeně. Co se týká seznamování, možná byste se neměli chovat zase tak bezstarostně. Odborníci varují před neuváženým seznamováním.


Láska léčí

Láska je zázračná, dokáže skutečné divy, dokáže hory přenášet a dokáže i uzdravovat. Přesvědčili se o tom mnozí vědci i psychiatři.Existuje mnoho studií, jež prokazují, co všechno láska dokáže a jak moc se na procesu uzdravování podílí.


Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.


Sex ve třech

Debata o sexu ve třech je dost ožehavá. Veřejně se k ní moc lidí nemá. V reálu jde však podle odborníků o jedno z největších vztahových lákadel. Málokdo si však uvědomuje, jaké následky by taková zkušenost mohla mít.