Kam se poděli galantní muži?

Hledáte muže na celý život a máte dojem, že všichni galantní muži někam zmizeli? Že by vymřeli? Víte však vůbec, co se skrývá pod termínem galantnost?

Kam se poděli galantní muži?

Co je galantnost?

Ne, to není pouze zdvořilost. Galantní, rovná se všímavý. Takový muž je rovněž dochvilný, pouští vás do dveří jako první, když je potřeba, podá vám ruku, není hrubý, vtíravý, dotěrný a ženu umí pochválit. Takový muž je také elegantní, upravený a příjemný. Galantnost byla v minulosti spojena i s nespoutaností, frivolností, hravostí a lechtivostí.

Původ galantnosti

Galantnost se začala rozvíjet v 17. století u dvora krále Ludvíka XIV. a bylo to označení pro svůdce, milence a ctitele. Kdo by to dnes řekl, že? Galantní muž nahradil do té doby tolik uznávaného čestného rytíře, který si zakládal na ctnostech. Tito rytíři se ženám dvořili, psali básně, skládali písně a zpívali pod balkony.Pro své ideály nasazovali životy. Galantní muž by pro vás neumřel, ten chtěl oslňovat a dobře se bavit ve společnosti druhého pohlaví. Galantnost se sebou přineslo uvolnění mravů, nevázanější morálku a emancipaci pro ženy. Ženy si v té době mohly více dovolit. Zapotřebí bylo i mužské statečnosti. Spojena byla i s jistým společenským chováním a etiketou. Muži dbali o důkladnou očistu.

Proměna galantnosti

Za zničení galantnosti stojí feminismus. Ten ji nějak nepochopil. Spojil ji se sexismem, obtěžováním a harašením. Vyhnal to až do extrému. Vše označuje za frivolnost. A to i přes tu skutečnost, že právě díky emancipaci žen galantnost původně vznikla.


Pokud tedy chcete, aby galantnost ze světa zcela nezmizela, je zapotřebí, aby ženy byly opět dámami. Aby si uvědomily, že jsou stále ženami. Nemusíte se proto hnát ke dveřím jako první, vyčkejte na to, aby vám muž vzal kabát, přisunul židli. Mějte se rády (ale nebuďte narciskami). Nebuďte hrubé, ale vyrovnané, klidné a elegantní.


Další články

Co byste neměli jíst před milováním

Stejně, jako dokáže dobré jídlo touhu po milování nabudit, dokáže ho i zkazit. Stane se tomu tak v případě, když zvolíte nevhodné potraviny, pochutiny a pokrmy. Takže, pokud si chcete milování užít, měli byste si před ním dát pozor, co ten den sníte.


Není nic horšího, než mít doma hysterického muže

Hysterie se přisuzuje výhradně ženám, jenomže oni jsou hysteričtí i muži. Hysterický muž navíc vypadá mnohem hůře, než hysterická žena.


Jak zaručeně nikoho nesbalíte

Toužíte po vztahu a vaše veškeré snahy šly vniveč? Nevíte však proč? Možná se dopouštíte zásadních chyb, s nimiž rozhodně nikoho nesbalíte.


Jak se rodí láska

Už jste někdy uvažovali, jak vzniká láska? Co vlastně způsobí, že se zamilujete? Ano, i touto otázkou se výzkumy po celém světě zabývali a stále zabývají a nutno říct, že přišli na dost zajímavé věci.


Žárlivost ve vztahu

Žárlivost je vnímána jako závist na přízeň od třetí osoby. Ve skutečnosti jde spíše o strach ze ztráty blízkého člověka. Sklon k ní má člověk, který se cítí nejistě. Nesouvisí s chováním blízkého člověka. Závislá je na pocitu vlastní nedostatečnosti. Souvisí tedy i s našim sebevědomím. Je spojena s vnímáním, že někoho jiného považujeme za mnohem lepšího a atraktivnějšího. Děje se tomu mnohdy tehdy, když se srovnáváte s další osobou.