Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.

Láska na pracovišti

Je zajímavé, že některá povolání mají k lásce na pracovišti mnohem blíže, než jiná. Podle rozsáhlých průzkumů bylo zjištěno, že až čtvrtina manažerů restaurace prožila lásku na pracovišti. Hned v závěsu za nimi jsou pak kuchaři, dále pak dispečerové a manažeři provozu, lidé pracující v reklamě a propagaci, likvidátoři pojišťovny, lékaři (a to hlavně chirurgové), herci, režiséři, producenti, specialisté na lidské zdroje, dělníci a počítačoví experti.

Proč vzkvétá láska na pracovišti?

Láska na pracovišti vzkvétá nejen proto, že spolu jste osm hodin denně. Je toho mnohem více. Lásku podporují i mimo pracovní aktivity, které zaměstnanci v rámci různých teambuildingů absolvují. Opomenout nesmíme ani různé firemní večírky, kde je nálada ještě více uvolněná. A v neposlední řadě za to může i to, že ve firmě pracují lidi s podobnými hodnotami, zálibami i osobnostními charakteristikami. Když mohou fungovat jako dokonalý tým, mohou fungovat i v páru.

Co s láskou na pracovišti?

Láska na pracovišti je někde tolerována a někdy fungují přísná pravidla. Podle nichž třeba spolu partneři nesmí pracovat v jednom týmu nebo v rámci jednoho oddělení. Obzvláště nepřípustné může být postavení nadřízený a podřízený. Takový vztah je hodně na hraně. Hrozí zde neobjektivnost a automatické poskytování jistých výhod. Takovýto vztah nedělá dobrotu i vůči jiným zaměstnancům. Je proto lepší spolu nepracovat.


Další články

Vztah s cizincem

Vztah z cizincem v dnešní době již není tak výjimečný, jako tomu bylo před dvaceti lety. Dnes ve smíšeném vztahu žije na tisíce Čechů. Stále si však neuvědomujeme i jisté nevýhody, které může takovýto vztah přinést.


Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.


Typy žen, které muži milují

Zajímá vás, co muži milují na ženách? Chcete vědět, co je na nich přitahuje? Prozradíme vám to. Máme pro vás překvapivé informace.


Ty nejlepší dárky k MDŽ

neděli oslavíme Mezinárodní den žen, a proto by bylo hezké, abyste své milované ženě udělali radost nějakým drobným dárkem. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím? Máme pro vás tipy, čím spolehlivě na MDŽ zabodujete.


Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.