Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.

Láska na pracovišti

Je zajímavé, že některá povolání mají k lásce na pracovišti mnohem blíže, než jiná. Podle rozsáhlých průzkumů bylo zjištěno, že až čtvrtina manažerů restaurace prožila lásku na pracovišti. Hned v závěsu za nimi jsou pak kuchaři, dále pak dispečerové a manažeři provozu, lidé pracující v reklamě a propagaci, likvidátoři pojišťovny, lékaři (a to hlavně chirurgové), herci, režiséři, producenti, specialisté na lidské zdroje, dělníci a počítačoví experti.

Proč vzkvétá láska na pracovišti?

Láska na pracovišti vzkvétá nejen proto, že spolu jste osm hodin denně. Je toho mnohem více. Lásku podporují i mimo pracovní aktivity, které zaměstnanci v rámci různých teambuildingů absolvují. Opomenout nesmíme ani různé firemní večírky, kde je nálada ještě více uvolněná. A v neposlední řadě za to může i to, že ve firmě pracují lidi s podobnými hodnotami, zálibami i osobnostními charakteristikami. Když mohou fungovat jako dokonalý tým, mohou fungovat i v páru.

Co s láskou na pracovišti?

Láska na pracovišti je někde tolerována a někdy fungují přísná pravidla. Podle nichž třeba spolu partneři nesmí pracovat v jednom týmu nebo v rámci jednoho oddělení. Obzvláště nepřípustné může být postavení nadřízený a podřízený. Takový vztah je hodně na hraně. Hrozí zde neobjektivnost a automatické poskytování jistých výhod. Takovýto vztah nedělá dobrotu i vůči jiným zaměstnancům. Je proto lepší spolu nepracovat.


Další články

Sex ve třech

Debata o sexu ve třech je dost ožehavá. Veřejně se k ní moc lidí nemá. V reálu jde však podle odborníků o jedno z největších vztahových lákadel. Málokdo si však uvědomuje, jaké následky by taková zkušenost mohla mít.Proč vás trápí bolest při milování?

Milování je prezentováno jako to nejpříjemněší, co vás může v životě potkat. Ve skutečnosti bolestí při milování zažila v průběhu svého života každá druhá žena. Pro ně milování není zrovna příjemným prožitkem. Jaké jsou nejčastější příčiny těchto bolestí?Nejčastější problémy při milování

V průběhu života se muži i ženy potýkají s různými problémy. Ty nejcitlivější se dotýkají milování. Není však nikdo, kdo by nějaký problém v milování v průběhu svého života, alespoň jednou neřešil. Víte však, jaké problémy jsou při milování nejčastější? My to víme. A také si uvědomujeme, že se nemají podceňovat, protože se díky nim může rozpadnout i jinak fungující vztah.


Miluji ex mé nejlepší kamarádky

Vztahy jsou nevyzpytatelné a láska si nevybírá. Zamilovaly jste se do bývalého přítele své kamarádky a vaše city jsou opětovány? Skvělé, řekl by jeden člověk. Co to však udělá s vaším vztahem s kamarádkou?


I senioři jsou sexuálně aktivní

Sex není pouze pro mladé v plné síle, i senioři touží po sexu a vášni. Je chyba myslet si, že daný věk je jen o nadšencích televizních detektivek a letmém stisku ruky. Dle výzkumů má pravidelný sexuální styk 21%.