Moderní láska to nemá jednoduché

Nechápete dnešní mládež, dvacátníky a pětadvacátníky? Vzpomínáte na chvíle, kdy jste se seznamovali ve škole, v práci, přes přátele? Jste marťani, protože dnes to tak nefunguje. Seznamování vládnou sociální sítě a chytré aplikace v mobilu. Jiným způsobem by to snad už ani neuměli.

Moderní láska to nemá jednoduché

Ostatně, komunikace přes internet v posledních letech stoupá stejnou závratnou rychlostí, jako nakupování z e-shopů. Ve světě se tak seznamuje již jedna třetina mladých, je jen otázkou času (krátkého), kdy tento stav nastane i u nás.

Seznamky v mobilu už nejsou žádnou novinkou

Víte, že seznamování prostřednictvím internetu je možné dobrých dvacet let? Původně je využívala spíše střední generace, mladí jimi tehdy pohrdali, dnes je tomu díky chytrým telefonům zcela jinak. Rande se dá domluvit během několika krátkých zpráv.

Studie ukazují že dnešní mladí lidé ve věku zhruba do 30 let se z jedné třetiny seznámila a dala dohromady se svým současným partnerem díky internetu (mobilní aplikaci). Byť vědci zpočátku nad kvalitou a schopnosti přežití takového vztahu pochybovali, vědci prokázali, že je vlastně jedno, jestli se seznámíte tradičním způsobem anebo s pomocí moderního výdobytku.

Úskalí internetových seznamek

S využitím moderních prostředků však přichází i nové výzvy a otázky s nimi spojené. Nejvíce se jich dotýká bezpečnosti. Nutno upozornit také na tu skutečnost, že na rozdíl od tradičního seznamování, vysoké procento uživatelů při seznamování přes internet lže. Typické je, že muž uvádí obvykle o 3 centimetry vyšší výšku, ubírá si dvě kila a omlazuje se tak o dva roky. Obě pohlaví se chlubí staršími fotkami a přibarvují své zájmy. Bohužel zde narůstá i riziko setkání se sňatkovým podvodníkem. Mladší ročníky pak trápí spíše ohrožení kyberšikanou, sexuálními narážkami a obtěžováním. Dlouhodobé výzkumy však ukázaly, že i s těmito riziky jde o moderní nástroj k seznamování, který dnes užívá velký počet mladých. A paradoxně přes to všechno, mají nakonec méně sexuálích partnerů než jejich tradičně se seznamující rodiče.Další články

Co byste neměli jíst před milováním

Stejně, jako dokáže dobré jídlo touhu po milování nabudit, dokáže ho i zkazit. Stane se tomu tak v případě, když zvolíte nevhodné potraviny, pochutiny a pokrmy. Takže, pokud si chcete milování užít, měli byste si před ním dát pozor, co ten den sníte.


Kam se poděli galantní muži?

Hledáte muže na celý život a máte dojem, že všichni galantní muži někam zmizeli? Že by vymřeli? Víte však vůbec, co se skrývá pod termínem galantnost?


Není nic horšího, než mít doma hysterického muže

Hysterie se přisuzuje výhradně ženám, jenomže oni jsou hysteričtí i muži. Hysterický muž navíc vypadá mnohem hůře, než hysterická žena.


Jak zaručeně nikoho nesbalíte

Toužíte po vztahu a vaše veškeré snahy šly vniveč? Nevíte však proč? Možná se dopouštíte zásadních chyb, s nimiž rozhodně nikoho nesbalíte.


Jak se rodí láska

Už jste někdy uvažovali, jak vzniká láska? Co vlastně způsobí, že se zamilujete? Ano, i touto otázkou se výzkumy po celém světě zabývali a stále zabývají a nutno říct, že přišli na dost zajímavé věci.