Proč vás trápí bolest při milování?

Milování je prezentováno jako to nejpříjemněší, co vás může v životě potkat. Ve skutečnosti bolestí při milování zažila v průběhu svého života každá druhá žena. Pro ně milování není zrovna příjemným prožitkem. Jaké jsou nejčastější příčiny těchto bolestí?


Proč vás trápí bolest při milování?

Bolest při sexu není příjemná a neměla by se v žádném případě podceňovat

Je zajímavé, že byť bolest při milování zažila během svého života polovina žen, ve skutečnosti odbornou pomoc vyhledala pouze polovina. Řada žen se rozhodla jít cestou zatnout zuby a bolest při milováníprostě vydržet. Jenže žádná bolest tu není bezdůvodně. Je varovným signálem.

Jaké jsou nejčastější příčiny bolestivého styku

  • Bolest, kterou pociťujete v okolí pochvy, je obvykle způsobena infekcí. Příčinou mohou být ale i kožní choroby.

  • Bolest přicházející z pochvy může být také způsobena různými příčinami. Nejčastěji jsou spojeny s močovým měchýřem, či s močovými cestami, v nichž může být zánět. Další příčinou pak může být i příliš pevná panenská blána, která není dostatečně pružná a brání v pohlavním styku. Velmi často bolest způsobuje hromadění poševních tekutin, které však nezvlhčují.

  • Hluboko uložená bolest při milování je spojená s orgány uloženými v pánvi. Stát za nimi mohou být problémy spojené s dělohou, děložním čípkem, vaječníky a okolními tkáněmi.

  • Někdy se bolest objevuje i po porodu. Viníkem v tomto případě bývá nezhojené porodní cesty, které ke zhojení potřebují svůj čas.

  • Velmi často bolestí při milování trpí rovněž i ženy po menopauze, kterým nedostatek estrogenu způsobuje velmi nepříjemné problémy. Ty se však dají řešit s pomocí přípravků s estrogenem. V případě jejich neřešení si žena může zadělat na mnohem větší potíže.

  • Za bolestí při milování může být i podráždění nebo zánětlivé onemocnění střev, infekce močových cest či zánět slepého střeva.

  • Vzácně může být spojena s bolestí na partnerovo sperma. Histaminová reakce je spojena s pálením a svěděním. Dokonce se může objevit vyrážka a pupínky. Opomenout bychom neměli ani cysty a rakovinu děložního čípku.

  • Bolest při milování může žena pociťovat i z důvodu příliš hlubokého pronikání nebo milování se s příliš vybaveným mužem. Takové milování doprovází bolestivé trhlinky, pohmožděniny a tlak na vaječníky.


Další články

Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.


Sex ve třech

Debata o sexu ve třech je dost ožehavá. Veřejně se k ní moc lidí nemá. V reálu jde však podle odborníků o jedno z největších vztahových lákadel. Málokdo si však uvědomuje, jaké následky by taková zkušenost mohla mít.Nejčastější problémy při milování

V průběhu života se muži i ženy potýkají s různými problémy. Ty nejcitlivější se dotýkají milování. Není však nikdo, kdo by nějaký problém v milování v průběhu svého života, alespoň jednou neřešil. Víte však, jaké problémy jsou při milování nejčastější? My to víme. A také si uvědomujeme, že se nemají podceňovat, protože se díky nim může rozpadnout i jinak fungující vztah.


Miluji ex mé nejlepší kamarádky

Vztahy jsou nevyzpytatelné a láska si nevybírá. Zamilovaly jste se do bývalého přítele své kamarádky a vaše city jsou opětovány? Skvělé, řekl by jeden člověk. Co to však udělá s vaším vztahem s kamarádkou?


I senioři jsou sexuálně aktivní

Sex není pouze pro mladé v plné síle, i senioři touží po sexu a vášni. Je chyba myslet si, že daný věk je jen o nadšencích televizních detektivek a letmém stisku ruky. Dle výzkumů má pravidelný sexuální styk 21%.