Proč vás trápí bolest při milování?

Milování je prezentováno jako to nejpříjemněší, co vás může v životě potkat. Ve skutečnosti bolestí při milování zažila v průběhu svého života každá druhá žena. Pro ně milování není zrovna příjemným prožitkem. Jaké jsou nejčastější příčiny těchto bolestí?


Proč vás trápí bolest při milování?

Bolest při sexu není příjemná a neměla by se v žádném případě podceňovat

Je zajímavé, že byť bolest při milování zažila během svého života polovina žen, ve skutečnosti odbornou pomoc vyhledala pouze polovina. Řada žen se rozhodla jít cestou zatnout zuby a bolest při milováníprostě vydržet. Jenže žádná bolest tu není bezdůvodně. Je varovným signálem.

Jaké jsou nejčastější příčiny bolestivého styku

  • Bolest, kterou pociťujete v okolí pochvy, je obvykle způsobena infekcí. Příčinou mohou být ale i kožní choroby.

  • Bolest přicházející z pochvy může být také způsobena různými příčinami. Nejčastěji jsou spojeny s močovým měchýřem, či s močovými cestami, v nichž může být zánět. Další příčinou pak může být i příliš pevná panenská blána, která není dostatečně pružná a brání v pohlavním styku. Velmi často bolest způsobuje hromadění poševních tekutin, které však nezvlhčují.

  • Hluboko uložená bolest při milování je spojená s orgány uloženými v pánvi. Stát za nimi mohou být problémy spojené s dělohou, děložním čípkem, vaječníky a okolními tkáněmi.

  • Někdy se bolest objevuje i po porodu. Viníkem v tomto případě bývá nezhojené porodní cesty, které ke zhojení potřebují svůj čas.

  • Velmi často bolestí při milování trpí rovněž i ženy po menopauze, kterým nedostatek estrogenu způsobuje velmi nepříjemné problémy. Ty se však dají řešit s pomocí přípravků s estrogenem. V případě jejich neřešení si žena může zadělat na mnohem větší potíže.

  • Za bolestí při milování může být i podráždění nebo zánětlivé onemocnění střev, infekce močových cest či zánět slepého střeva.

  • Vzácně může být spojena s bolestí na partnerovo sperma. Histaminová reakce je spojena s pálením a svěděním. Dokonce se může objevit vyrážka a pupínky. Opomenout bychom neměli ani cysty a rakovinu děložního čípku.

  • Bolest při milování může žena pociťovat i z důvodu příliš hlubokého pronikání nebo milování se s příliš vybaveným mužem. Takové milování doprovází bolestivé trhlinky, pohmožděniny a tlak na vaječníky.


Další články

Vztah s cizincem

Vztah z cizincem v dnešní době již není tak výjimečný, jako tomu bylo před dvaceti lety. Dnes ve smíšeném vztahu žije na tisíce Čechů. Stále si však neuvědomujeme i jisté nevýhody, které může takovýto vztah přinést.


Jde odpustit nevěra?

S nevěrou přichází ztráta důvěry. Důvěra je základním kamenem vztahu. Získat ji zpět není vždy možné. Pokud ano, dá vám to hodně práce. Otázku, zda nevěru odpustit, nebo ne, je obtížné zodpovědět.


Typy žen, které muži milují

Zajímá vás, co muži milují na ženách? Chcete vědět, co je na nich přitahuje? Prozradíme vám to. Máme pro vás překvapivé informace.


Ty nejlepší dárky k MDŽ

neděli oslavíme Mezinárodní den žen, a proto by bylo hezké, abyste své milované ženě udělali radost nějakým drobným dárkem. Pokud si lámete hlavu nad tím, čím? Máme pro vás tipy, čím spolehlivě na MDŽ zabodujete.


Vážně láska prochází žaludkem?

Zamilovanost a láska jsou dvě zcela odlišné věci. Aby zamilovanost přešla v lásku musí na sobě oba aktéři pracovat. Pomoci vám v tom může stimulace organismu hormony. Ty správné hormony jsou vylučovány mimo jiné i ve spojitosti s konzumací chutného jídla.