S čím počítat ve vztahu se starším mužem

Zatímco ještě před několika lety věkově nevyrovnaný vztah poutal pozornost a vyvolával ne mnohdy taktní otázky. Dnes jsme již zvyklí. Takových vztahů je všude okolo nás čím dál více. Nicméně tak, jako každý vztah, i vztah se starším mužem má svá úskalí. Víte, co čekat ve vztahu se starším mužem?

S čím počítat ve vztahu se starším mužem

Nejprve si položme otázku, proč mladší ženy inklinují ke starším mužům

 • Důvodů, proč žena inklinuje ke starším mužům, je několik. Tím nejznámějším důvodem je to, že v dětství jí chyběl otec. Skrze něj se totiž učí budovat vztahy k dalším mužům. Může způsobit nedůvěru k mužům, pocit vlastní nedostatečnosti a také jej bude chtít nahradit.

 • Dalším důvodem je to, že děvčátka v dětství tatínkové hýčkali a rozmazloval. Tatínek byl naprosto dokonalý a ony je viděly zcela nekriticky. Tento stav chtějí uchovat i v dospělosti, a proto si vybírají starší muže a doufají, že i oni je budou na rukou nosit.

 • Jsou nespokojené s nabídkou v jejich věkové kategorii. Mají vysoké nároky a chtějí od mužů to, co obvykle získají až se zkušenostmi, čili s věkem. Ženám pak nezbývá nic jiného, aby zabrouzdaly v jiném věkovém rozpětí.

 • Touží po jistotě. Jsou to ženy, které v dětství zažily nepěkný rozvod rodičů, takže prahnou po něčem stabilním.

Dříve než se do takového vztahu pustíte, je dobré se zamyslet

 • Nad tím, zda byl ženatý a jestli má děti. A pokud ano, jak s onou rodinou vychází. V případě, že jde o starého mládence, hrozí nebezpečí, že se nakonec neusadí ani s vámi. Už je tak dlouho sám, že by ze ztráty svobody mohl dostat kopřivku.

 • Je nutné počítat i s tím, že tito muži jsou sice finančně zajištění, ale i to má svou daň v podobě velkého pracovního nasazení.

 • Hrozí zde i to, že byť má svůj věk a vy máte vysoké nároky, v reálu je to stále ještě nedospělé dítě, které odmítá zestárnout.

 • Nutno je zvážit i to, že nyní je stále aktivní, ale jste si jisti, že vám bude stíhat ještě za dvacet let? Nebude žárlit? Budete si rozumět s přáteli?

 • Dokáže vás uspokojit po sexuální stránce? Nemluvíme o situaci tady a teď. V případě dlouhodobého vztahu byste měli vzít v úvahu i riziko zdravotních problémů.

 • V návaznosti s nimi, jste si vědomi, že vás čeká role ošetřovatelky?

 • Budete se muset přizpůsobit. Bohužel zde není rovnováha. Přizpůsobování je na vaší straně. Jeho zvyky jsou pevně zažité a je naivní si myslet, že je předěláte, když to tak dělal padesát let a vyhovovalo mu to.

 • Možná neuvidí vyrůstat vaše děti.

 • Po čase se mohou vaše zájmy dost výrazně lišit.

 • Bude na vás klást vysoké nároky.


Láska si sice nevybírá, jste si však jisti, že na takový vztah připraveni?


Další články

Jak si udržet kamarádku na dálku

Momentální situace příliš vztahům nepřeje. Takové odloučení může ohrozit nejen partnerský vztah, ale i přátelství. A to i přes to, že jste ohromní přátelé a rozumíte si beze slov. Víte, co udělat, aby vaše přátelství takové velké odloučení přežilo? My to víme a rádi vám poradíme.Jaro lásce přeje

To, že jaro lásce přeje, potvrdili i vědci, kteří se této problematice po léta věnovali. Jaro je prostě pro lásku nejlepší. Lidské tělo v tomto období nejlépe odpovídá na podněty, a to včetně těch sexuálních.Proč jsou muži nevěrní

Nevěra je nejčastějším důvodem rozvodů. Je zajímavé, že i když muži, tvrdí, že jsou ve vztahu šťastní, jsou přesto svým partnerkám nevěrní. Proč to tedy dělají, když vlastně podle jejich tvrzení mají doma vše a nic jim nechybí a partnerku rozhodně měnit nehodlají?Proč se nám na jaře zapalují lýtka

Už je tu zase jaro. Udeřilo plnou silou a i přes veškerá omezení. S jarem je úzce spojeno i s tvrzením o zapalujících se lýtkách. Jde o velmi frekventované označení skutečnosti, kdy se poohlížíme po partnerovi. Také jste již přemýšleli, proč se říká, že se s příchodem jara lidem zapalují lýtka? Se shazováním zimních svršků to však má jen pramálo společného. I když…Peníze ve vztahu

Ve vztahu ponejvíce vznikají rozpory z důvodu nevěry, peněz a výchovy dětí. Situace může být dokonce natolik vážná, že může vést dokonce k rozchodu. V oblasti, kde by měla fungovat ta největší upřímnost a komunikace, ve skutečnosti polovina před svým partnerem tají své skutečné příjmy. Přítom toto patří k základním kamenům důvěry.