S čím počítat ve vztahu se starším mužem

Zatímco ještě před několika lety věkově nevyrovnaný vztah poutal pozornost a vyvolával ne mnohdy taktní otázky. Dnes jsme již zvyklí. Takových vztahů je všude okolo nás čím dál více. Nicméně tak, jako každý vztah, i vztah se starším mužem má svá úskalí. Víte, co čekat ve vztahu se starším mužem?

S čím počítat ve vztahu se starším mužem

Nejprve si položme otázku, proč mladší ženy inklinují ke starším mužům

 • Důvodů, proč žena inklinuje ke starším mužům, je několik. Tím nejznámějším důvodem je to, že v dětství jí chyběl otec. Skrze něj se totiž učí budovat vztahy k dalším mužům. Může způsobit nedůvěru k mužům, pocit vlastní nedostatečnosti a také jej bude chtít nahradit.

 • Dalším důvodem je to, že děvčátka v dětství tatínkové hýčkali a rozmazloval. Tatínek byl naprosto dokonalý a ony je viděly zcela nekriticky. Tento stav chtějí uchovat i v dospělosti, a proto si vybírají starší muže a doufají, že i oni je budou na rukou nosit.

 • Jsou nespokojené s nabídkou v jejich věkové kategorii. Mají vysoké nároky a chtějí od mužů to, co obvykle získají až se zkušenostmi, čili s věkem. Ženám pak nezbývá nic jiného, aby zabrouzdaly v jiném věkovém rozpětí.

 • Touží po jistotě. Jsou to ženy, které v dětství zažily nepěkný rozvod rodičů, takže prahnou po něčem stabilním.

Dříve než se do takového vztahu pustíte, je dobré se zamyslet

 • Nad tím, zda byl ženatý a jestli má děti. A pokud ano, jak s onou rodinou vychází. V případě, že jde o starého mládence, hrozí nebezpečí, že se nakonec neusadí ani s vámi. Už je tak dlouho sám, že by ze ztráty svobody mohl dostat kopřivku.

 • Je nutné počítat i s tím, že tito muži jsou sice finančně zajištění, ale i to má svou daň v podobě velkého pracovního nasazení.

 • Hrozí zde i to, že byť má svůj věk a vy máte vysoké nároky, v reálu je to stále ještě nedospělé dítě, které odmítá zestárnout.

 • Nutno je zvážit i to, že nyní je stále aktivní, ale jste si jisti, že vám bude stíhat ještě za dvacet let? Nebude žárlit? Budete si rozumět s přáteli?

 • Dokáže vás uspokojit po sexuální stránce? Nemluvíme o situaci tady a teď. V případě dlouhodobého vztahu byste měli vzít v úvahu i riziko zdravotních problémů.

 • V návaznosti s nimi, jste si vědomi, že vás čeká role ošetřovatelky?

 • Budete se muset přizpůsobit. Bohužel zde není rovnováha. Přizpůsobování je na vaší straně. Jeho zvyky jsou pevně zažité a je naivní si myslet, že je předěláte, když to tak dělal padesát let a vyhovovalo mu to.

 • Možná neuvidí vyrůstat vaše děti.

 • Po čase se mohou vaše zájmy dost výrazně lišit.

 • Bude na vás klást vysoké nároky.


Láska si sice nevybírá, jste si však jisti, že na takový vztah připraveni?


Další články

Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.


Sex ve třech

Debata o sexu ve třech je dost ožehavá. Veřejně se k ní moc lidí nemá. V reálu jde však podle odborníků o jedno z největších vztahových lákadel. Málokdo si však uvědomuje, jaké následky by taková zkušenost mohla mít.Proč vás trápí bolest při milování?

Milování je prezentováno jako to nejpříjemněší, co vás může v životě potkat. Ve skutečnosti bolestí při milování zažila v průběhu svého života každá druhá žena. Pro ně milování není zrovna příjemným prožitkem. Jaké jsou nejčastější příčiny těchto bolestí?Nejčastější problémy při milování

V průběhu života se muži i ženy potýkají s různými problémy. Ty nejcitlivější se dotýkají milování. Není však nikdo, kdo by nějaký problém v milování v průběhu svého života, alespoň jednou neřešil. Víte však, jaké problémy jsou při milování nejčastější? My to víme. A také si uvědomujeme, že se nemají podceňovat, protože se díky nim může rozpadnout i jinak fungující vztah.


Miluji ex mé nejlepší kamarádky

Vztahy jsou nevyzpytatelné a láska si nevybírá. Zamilovaly jste se do bývalého přítele své kamarádky a vaše city jsou opětovány? Skvělé, řekl by jeden člověk. Co to však udělá s vaším vztahem s kamarádkou?