S čím počítat ve vztahu se starším mužem

Zatímco ještě před několika lety věkově nevyrovnaný vztah poutal pozornost a vyvolával ne mnohdy taktní otázky. Dnes jsme již zvyklí. Takových vztahů je všude okolo nás čím dál více. Nicméně tak, jako každý vztah, i vztah se starším mužem má svá úskalí. Víte, co čekat ve vztahu se starším mužem?

S čím počítat ve vztahu se starším mužem

Nejprve si položme otázku, proč mladší ženy inklinují ke starším mužům

 • Důvodů, proč žena inklinuje ke starším mužům, je několik. Tím nejznámějším důvodem je to, že v dětství jí chyběl otec. Skrze něj se totiž učí budovat vztahy k dalším mužům. Může způsobit nedůvěru k mužům, pocit vlastní nedostatečnosti a také jej bude chtít nahradit.

 • Dalším důvodem je to, že děvčátka v dětství tatínkové hýčkali a rozmazloval. Tatínek byl naprosto dokonalý a ony je viděly zcela nekriticky. Tento stav chtějí uchovat i v dospělosti, a proto si vybírají starší muže a doufají, že i oni je budou na rukou nosit.

 • Jsou nespokojené s nabídkou v jejich věkové kategorii. Mají vysoké nároky a chtějí od mužů to, co obvykle získají až se zkušenostmi, čili s věkem. Ženám pak nezbývá nic jiného, aby zabrouzdaly v jiném věkovém rozpětí.

 • Touží po jistotě. Jsou to ženy, které v dětství zažily nepěkný rozvod rodičů, takže prahnou po něčem stabilním.

Dříve než se do takového vztahu pustíte, je dobré se zamyslet

 • Nad tím, zda byl ženatý a jestli má děti. A pokud ano, jak s onou rodinou vychází. V případě, že jde o starého mládence, hrozí nebezpečí, že se nakonec neusadí ani s vámi. Už je tak dlouho sám, že by ze ztráty svobody mohl dostat kopřivku.

 • Je nutné počítat i s tím, že tito muži jsou sice finančně zajištění, ale i to má svou daň v podobě velkého pracovního nasazení.

 • Hrozí zde i to, že byť má svůj věk a vy máte vysoké nároky, v reálu je to stále ještě nedospělé dítě, které odmítá zestárnout.

 • Nutno je zvážit i to, že nyní je stále aktivní, ale jste si jisti, že vám bude stíhat ještě za dvacet let? Nebude žárlit? Budete si rozumět s přáteli?

 • Dokáže vás uspokojit po sexuální stránce? Nemluvíme o situaci tady a teď. V případě dlouhodobého vztahu byste měli vzít v úvahu i riziko zdravotních problémů.

 • V návaznosti s nimi, jste si vědomi, že vás čeká role ošetřovatelky?

 • Budete se muset přizpůsobit. Bohužel zde není rovnováha. Přizpůsobování je na vaší straně. Jeho zvyky jsou pevně zažité a je naivní si myslet, že je předěláte, když to tak dělal padesát let a vyhovovalo mu to.

 • Možná neuvidí vyrůstat vaše děti.

 • Po čase se mohou vaše zájmy dost výrazně lišit.

 • Bude na vás klást vysoké nároky.


Láska si sice nevybírá, jste si však jisti, že na takový vztah připraveni?


Další články

Miluji ex mé nejlepší kamarádky

Vztahy jsou nevyzpytatelné a láska si nevybírá. Zamilovaly jste se do bývalého přítele své kamarádky a vaše city jsou opětovány? Skvělé, řekl by jeden člověk. Co to však udělá s vaším vztahem s kamarádkou?


I senioři jsou sexuálně aktivní

Sex není pouze pro mladé v plné síle, i senioři touží po sexu a vášni. Je chyba myslet si, že daný věk je jen o nadšencích televizních detektivek a letmém stisku ruky. Dle výzkumů má pravidelný sexuální styk 21%.


Vytvořit nový vztah po smrti partnera je těžké

Hovořit o novém vztahu po smrti milovaného partnera, je zpočátku něco absolutně nepředstavitelného. S postupem času se přeci jen budete vracet do běžného života a v té době se člověk otevírá i novým vztahům.


Co zaručeně zničí vztah

Pokud chcete, aby váš vztah vydržel, měli byste se vyvarovat určitého chování. Existuje hned několik chyb, které vztah zaručené zničí. Stojí za to se občas zastavit a zamyslet, zda je skutečně vše tak, jak má být a zda chyba není na vaší straně. Řekneme vám, jak se k těmto chybám postavit.


Ultimáta ve vztahu

Ultimáta ve vztahu se objevují ve chvíli zoufalství, vzteku a strachu. Jde o požadavek, jehož splnění je podmíněno časovým nátlakem a jehož nesplnění je spojeno s nějakou sankcí nebo trestem. Ten, kdo má požadavek splnit, dostal ultimátum. Dochází k tomu obvykle v momentě zoufalství, kdy doposud nereagoval na řadu proseb a žádostí. Ve vztahu jsou ponejvíce spojeny s výzvou o změnu chování.