Vytvořit nový vztah po smrti partnera je těžké

Hovořit o novém vztahu po smrti milovaného partnera, je zpočátku něco absolutně nepředstavitelného. S postupem času se přeci jen budete vracet do běžného života a v té době se člověk otevírá i novým vztahům.

Vytvořit nový vztah po smrti partnera je těžké

Nedojde však tomu dříve, než zpracuje tu ohromnou bolest, která po ztrátě partnera dorazí. Než zpracuje jisté umrtvení, jež je ochrannou reakcí a projde si sérií přirozených reakcí, které jsou spojeny s truchlením a mohou se opakovat. Postupem času však tyto negativní emoce ztrácí na intenzitě. Nastává období klidu. Jisté smíření se situací. Truchlící začne opět vidět svou budoucnost a začne ji také plánovat. Pozor to neznamená, že by přestal milovat, ani nezapomněl. Je to však fáze, kdy je člověk schopen se posunout a jít dál. Do této fáze se každý dostane za různě dlouhou dobu. Všeobecně však platí, že k tomu dospějí zhruba za rok. Může k tomu dojít samozřejmě později, ale i dříve.

Mít nového partnera není nic špatného

Najít si po smrti svého partnera, partnera nového, není nic špatného. Nesmíte se však přitom dívat na škarohlídy z vašeho okolí, jež mohou být poněkud jiného názoru. Na ně se však nemůžete ohlížet. Vždy se najde někdo, kdo s vaším postojem nebude souhlasit.

Pokud se rozhodnete udělat ten krok a zkusit nový vztah, měli byste si uvědomit, že by neměl být náhradou za ten předchozí. Nový partner by také neměl být srovnáván s tím předešlým. Také byste si měli uvědomit, že nová láska vám nepomůže zapomenout na prožitou bolest. Pokud se rozhodnete pro vztah z těchto pohnutek, je to špatně. Nikam nespěchejte. Nenechte se do nového vztahu dohnat okolím. Dopřejte si dostatek času. Vy sami nejlépe vycítíte, kdy je ten správný čas pro nový vztah.
Další články

Láska na pracovišti

Láska na pracovišti nepatří k něčemu výjimečnému, naopak, jde o skvělé místo pro seznámení. Pokud nejde o pracoviště, kde pracují pouze muži, nebo ženy, kde jinde se vám poštěstí být s někým osm hodin denně. Je tu prostor nejen pro popovídání si, ale i pro vznik emočních vazeb. Láska na pracovišti může být pouhou avantýrou, ale velmi často také končí svatbou.


Sex ve třech

Debata o sexu ve třech je dost ožehavá. Veřejně se k ní moc lidí nemá. V reálu jde však podle odborníků o jedno z největších vztahových lákadel. Málokdo si však uvědomuje, jaké následky by taková zkušenost mohla mít.Proč vás trápí bolest při milování?

Milování je prezentováno jako to nejpříjemněší, co vás může v životě potkat. Ve skutečnosti bolestí při milování zažila v průběhu svého života každá druhá žena. Pro ně milování není zrovna příjemným prožitkem. Jaké jsou nejčastější příčiny těchto bolestí?Nejčastější problémy při milování

V průběhu života se muži i ženy potýkají s různými problémy. Ty nejcitlivější se dotýkají milování. Není však nikdo, kdo by nějaký problém v milování v průběhu svého života, alespoň jednou neřešil. Víte však, jaké problémy jsou při milování nejčastější? My to víme. A také si uvědomujeme, že se nemají podceňovat, protože se díky nim může rozpadnout i jinak fungující vztah.


Miluji ex mé nejlepší kamarádky

Vztahy jsou nevyzpytatelné a láska si nevybírá. Zamilovaly jste se do bývalého přítele své kamarádky a vaše city jsou opětovány? Skvělé, řekl by jeden člověk. Co to však udělá s vaším vztahem s kamarádkou?