Vytvořit nový vztah po smrti partnera je těžké

Hovořit o novém vztahu po smrti milovaného partnera, je zpočátku něco absolutně nepředstavitelného. S postupem času se přeci jen budete vracet do běžného života a v té době se člověk otevírá i novým vztahům.

Vytvořit nový vztah po smrti partnera je těžké

Nedojde však tomu dříve, než zpracuje tu ohromnou bolest, která po ztrátě partnera dorazí. Než zpracuje jisté umrtvení, jež je ochrannou reakcí a projde si sérií přirozených reakcí, které jsou spojeny s truchlením a mohou se opakovat. Postupem času však tyto negativní emoce ztrácí na intenzitě. Nastává období klidu. Jisté smíření se situací. Truchlící začne opět vidět svou budoucnost a začne ji také plánovat. Pozor to neznamená, že by přestal milovat, ani nezapomněl. Je to však fáze, kdy je člověk schopen se posunout a jít dál. Do této fáze se každý dostane za různě dlouhou dobu. Všeobecně však platí, že k tomu dospějí zhruba za rok. Může k tomu dojít samozřejmě později, ale i dříve.

Mít nového partnera není nic špatného

Najít si po smrti svého partnera, partnera nového, není nic špatného. Nesmíte se však přitom dívat na škarohlídy z vašeho okolí, jež mohou být poněkud jiného názoru. Na ně se však nemůžete ohlížet. Vždy se najde někdo, kdo s vaším postojem nebude souhlasit.

Pokud se rozhodnete udělat ten krok a zkusit nový vztah, měli byste si uvědomit, že by neměl být náhradou za ten předchozí. Nový partner by také neměl být srovnáván s tím předešlým. Také byste si měli uvědomit, že nová láska vám nepomůže zapomenout na prožitou bolest. Pokud se rozhodnete pro vztah z těchto pohnutek, je to špatně. Nikam nespěchejte. Nenechte se do nového vztahu dohnat okolím. Dopřejte si dostatek času. Vy sami nejlépe vycítíte, kdy je ten správný čas pro nový vztah.
Další články

Miluji ex mé nejlepší kamarádky

Vztahy jsou nevyzpytatelné a láska si nevybírá. Zamilovaly jste se do bývalého přítele své kamarádky a vaše city jsou opětovány? Skvělé, řekl by jeden člověk. Co to však udělá s vaším vztahem s kamarádkou?


I senioři jsou sexuálně aktivní

Sex není pouze pro mladé v plné síle, i senioři touží po sexu a vášni. Je chyba myslet si, že daný věk je jen o nadšencích televizních detektivek a letmém stisku ruky. Dle výzkumů má pravidelný sexuální styk 21%.


S čím počítat ve vztahu se starším mužem

Zatímco ještě před několika lety věkově nevyrovnaný vztah poutal pozornost a vyvolával ne mnohdy taktní otázky. Dnes jsme již zvyklí. Takových vztahů je všude okolo nás čím dál více. Nicméně tak, jako každý vztah, i vztah se starším mužem má svá úskalí. Víte, co čekat ve vztahu se starším mužem?


Co zaručeně zničí vztah

Pokud chcete, aby váš vztah vydržel, měli byste se vyvarovat určitého chování. Existuje hned několik chyb, které vztah zaručené zničí. Stojí za to se občas zastavit a zamyslet, zda je skutečně vše tak, jak má být a zda chyba není na vaší straně. Řekneme vám, jak se k těmto chybám postavit.


Ultimáta ve vztahu

Ultimáta ve vztahu se objevují ve chvíli zoufalství, vzteku a strachu. Jde o požadavek, jehož splnění je podmíněno časovým nátlakem a jehož nesplnění je spojeno s nějakou sankcí nebo trestem. Ten, kdo má požadavek splnit, dostal ultimátum. Dochází k tomu obvykle v momentě zoufalství, kdy doposud nereagoval na řadu proseb a žádostí. Ve vztahu jsou ponejvíce spojeny s výzvou o změnu chování.